Sosyal Medya

KARADENİZ

Karate Federasyonu Başkanı Esat Delihasan vefat etti

Karate Federasyonu Başkanı Esat Delihasan, koronavirüse yenik düştü.

Karate Federasyonu Başkanı Esat Delihasan, korona virüs kurbanı. 52 yaşındaki Delihasan, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. 
 
Esat Delihasan 2008 yılından beri Türkiye Karate Federasyonu görevini yürütüyordu.
 
İşte resmi siteden yapılan açıklama;
 
Ömrünü Türk karatesine adamış başkanımız Esat Delihasan'ı kaybettik. Delihasan ailesine ve camiamıza başsağlığı diliyoruz. Mekanı cennet olsun.
 
ESAT DELİHASAN KİMDİR?
1969 yılında Rize'de doğdu. İlk ve ortaokul öğrenimini Rize'de tamamladıktan sonra, liseyi İstanbul'da bitirdi. 1984 yılında Eminönü Kültürel Karate İhtisas Spor Kulübü'nde Sayın Ali Koca nezaretinde Karate çalışmalarına başladı. 1988 yılında Sayın Atilla Çeliktürk ve Sayın Hakan Alpay döneminde Milli Takıma seçilerek Avrupa Şampiyonası'nda ülkemizi temsil etti. 1988 yılında yapılan Dünya Şampiyonası'nda dünyanın en iyi dövüşen sekiz sporcusundan biri olarak Türkiye'den ilk defa Dünya Karması'na seçildi. 120 kez milli formayı giydi. Defalarca uluslararası turnuvalarda ve şampiyonalarda madalya kazandı. 1994 yılında İstanbul Büyükşehir Belediye Spor Kulübüne transfer oldu. 1995 yılında takımın başına antrenör olarak getirildi.
 

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.