Sosyal Medya

KARADENİZ

Lojistik merkezi Rize'ye kazandırmalıyız

Rize Esnaf ve Sanatkarlar Odları Birliği Başkanı Güven Aksoy ve Kalkandere Esnaf Odası Başkanı Murat Yetimoğlu İyidere'de yapılacak olan Lojistik Merkez için gerekli taşın cikarildigi İkizdere ilçesindeki Cevizlik Taş Ocağı'nı ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Rize Esnaf ve Sanatkarlar Odları Birliği Başkanı  Güven Aksoy ve Kalkandere Esnaf Odası Başkanı Murat Yetimoğlu İyidere'de yapılacak olan Lojistik Merkez için gerekli taşın cikarildigi İkizdere ilçesindeki Cevizlik Taş Ocağı'nı ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı.
 
"LOJİSTİK MERKEZİ RİZE'YE KAZANDIRMALIYIZ"
 
Aksoy, "Çocuklarımıza yaşanabilir bir gelecek bırakmak için bazı şeylerden feragat etmeliyiz."
 
Murat Yetimoğlu, "Lojistik Merkezi Rize'ye kazandırmamız gerekiyor."
 
Aksoy'a ziyaretinde RESOB Başkan Yardımcısı Refik Kumbasar, İkizdere Esnaf Odası Başkanı Yaşar Kara ve Kalkandere Esnaf Odası Başkanı Murat Yetimoğlu da eşlik etti.
 
Bölgeyi ziyaret eden heyete yapılacak taş ocağıyla ilgili bilgiler veren maden mühendisi İlker Özkan, "Projenin taş alınacak alanı 13,5 hektardır. Arazi içerisinde 390'a 370 metrelik alanda taş çıkaracağız. Şu an taş alınacak yer için yol çalışmasına başladık. Sivillerin girişine izin veremiyoruz. İzin alınan 97 hektarlık alanın tamamını kapsayan bir çalışma olmayacak. Buradan geçen su hattını yeniledik, kesinlikle içme suyuna zarar vermeyeceğiz. Amacımız burada yaşayan insanlara zarar vermemektir. Çalışmalarımıza destek veren esnaf temsilcilerine teşekkürlerimizi sunuyoruz" dedi.
 
Çalışma sahasında açıklamalar yapan RESOB Başkanı Güven Aksoy, "Burada yapılacak olan işlem bellidir. İnşallah hayırlısıyla buranın taşı alınacak, lojistik merkez yapılacak. Bu taş alındıkdan sonra buranın tekrar geri kazandırılması için takibimiz sürecek. Burada yaşayan insanların haklarını savunmamız lazım. Türkiye'nin gündemine taşınacak kadar bir sorun yok. Uzaktan duyduğumuz ile burada yaşanan aynı değil. Yetkililer gelen herkese bilgi veriyorlar. Yapılacak çalışmaların ardından bu alan yeniden doğaya bırakılacak. Zamanında bu tip projelerin kötü örnekleri olmuştur. Bu nedenle burada tepkiyi anlıyoruz. Onları da saygıyla karşılamak gerekiyor. Biz de bunu en az zararla nasıl kapatırız diye düşünmemiz gerekiyor. Rize'de daha önce birçok çalışmalar yapıldı, yeri geldi insanlar da rahatsız oldu. Çocuklarımıza yaşanabilir bir gelecek bırakmak için bazı şeylerden feragat etmemiz gerekiyor" diye konuştu.

  • Lojistik merkezi Rize'ye kazandırmalıyız

  • Lojistik merkezi Rize'ye kazandırmalıyız

  • Lojistik merkezi Rize'ye kazandırmalıyız

  • Lojistik merkezi Rize'ye kazandırmalıyız

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.