Sosyal Medya

KARADENİZ

Rizeliler bu fırsatı kaçırmayın

DOKAP (Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı)’In Rize'ye desteği sürüyor.

Rize İl Tarım ve Orman  Müdürlüğü’nün DOKAP’a sunmuş olduğu “Rize Küçükbaş Hayvancılığın Geliştirilmesi Projesi” kapsamında proje protokolleri imzalandı. İmza töreni Rize Valimiz Sayın Kemal ÇEBER riyasetlerinde gerçekleştirildi. Törende DOKAP Başkanı Hakan GÜLTEKİN ve Rize İl Tarım ve Orman Müdürü Murat GENC de hazır bulundu.
 
Protokolün İmza töreni esansında DOKAP Başkanı Hakan GÜLETKİN yaptığı açıklamada; Rize Valiliğinin her zaman üreticinin ve üretimin yanında durduğunu belirterek Rize İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nün sunmuş olduğu proje kapmasında 100 küçükbaş hayvanın üzerinde yetiştiricilik yapan üreticilere barınma ve var olan sıkıntıların giderilesi için 60 üreticiye barınmaları için çadır ve yaylalarda yaşanan elektrik sıkıntılarını çözmek maksadı ile güneş enerjisi desteği sunduklarını, proje toplam bedelinin 923.000,00 TL.- olduğunu belirten Gültekin, verilen desteğin sadece bu kapsamda olmadığını üretim ve istihdama dayalı proje ve desteğinin süreceğini ifade etti.
 
Rize Valisi Kemal ÇEBER, yaptığı açıklamada; DOKAP Başkanı Hakan GÜLTEKİN’in bu bölge insanı olması itibari ile bölgeye hâkim olduğunu bu avantajı da değerlendirmemiz gerektiğini belirtti. Vali Çeber, DOKAP’ın bölge kalkınmasına her alanda imza attığını, ilimizin başlıca geçim kaynağı çayın yanına başka alternatif ürün ve üretimlere çeşitli projelerle destek verdiği için DOKAP başkanı Hakan GÜLTEKİN’e teşekkür ederek, DOKAP ile bundan sonra da istihdama ve üretime yönelik projeler hayata geçireceğiz dedi.

  • Rizeliler bu fırsatı kaçırmayın

  • Rizeliler bu fırsatı kaçırmayın

  • Rizeliler bu fırsatı kaçırmayın

  • Rizeliler bu fırsatı kaçırmayın

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.