Sosyal Medya

KARADENİZ

RTE Üniversitesi Asya'da ilk 20'de

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi dünyanın en iyi Asya üniversiteleri listesine girdi.

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesinin, Times Higher Education'ın (THE) dün yayınlanan 2021 Asya Üniversiteleri sıralamasında (THE Asia University Rankings 2021) 401+ sıraya yerleşerek, kıtalar bazında değerlendirilen sıralamada Asya'nın en iyi üniversiteleri listesine adını yazdırdığı bildirildi.
 
Üniversiteden yapılan yazılı açıklamada, üniversitenin son yıllarda bilimsel başarı ve toplumsal hizmet çalışmalarıyla dünya üniversiteleri listelerinde adından sıkça söz ettirdiği belirtildi.
 
Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:
 
"Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi, Times Higher Education'ın (THE) dün yayınlanan 2021 Asya Üniversiteleri sıralamasında (THE Asia University Rankings 2021) 401+ sıraya yerleşerek, kıtalar bazında değerlendirilen sıralamada Asya'nın en iyi üniversiteleri listesine adını yazdırdı. Dünyanın en saygın yükseköğretim derecelendirme kuruluşlarından biri olan Times Higher Education'ın yürüttüğü söz konusu bölgesel sıralamada bu yıl Türkiye'den 43 üniversite yer aldı. Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi sıralamaya giren Türk üniversiteleri arasında 20. sırada, devlet üniversiteleri arasında ise 12. sırada yer aldı. Listede 401+ da yer alan Türk üniversiteleri harf sırasına göre sıralanmıştır."

1 Yorum

  1. dağlar

    Haziran 04, 2021 Cuma 22:02

    Rize Üniversitesi ancak layık olduğu yeri buldu. Aslında Asya'ya da layık değil ama. Bana kalırsa Afrika kabile devletlerinin sıralamasına girmesi yakın tarihte gerçekleşirse hiç şaşırmayın. Bu eğitimle ulaşılabilecekleri bu sonuç kaçınılmaz olacaktır.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.