Sosyal Medya

KARADENİZ

Rizeli Müdanya Kaymakamı İstanbul Vali yardımcılığına atandı

Mudanya Kaymakamı Rizeli Faik Okay Sözer, İstanbul Vali Yardımcısı olarak atandı.

Resmi Gazete'de yayınlanan atama kararnamesi ile 624 mülki idare amirinin görev yerleri değiştirildi.
 
Bursa ili Müdanya ilçesi Kaymakamı Rize'nin Çayeli ilçesinden olan Faik Oktay Sözer İstanbul Vali yardımcılığına atandı.
 
Faik Oktay Sözer kimdir?
 
1976 Trabzon doğumlu olan Sayın Faik Oktay Sözer Rize'nin Çayeli İlçesindendir. İlk ve orta öğretimini Çayeli 9 Mart İlköğretim okulunda, lise tahsilini ise Çayeli Lisesinde tamamlamıştır. 1996 yılında Gazi Üniversitesi İktisat Bölümünde Lisans öğrenimine başlamış ve 2000 yılında öğrenimini tamamlayarak başarıyla mezun olmuştur. Atatürk Üniversitesi Kamu Hukuku Anabilim Dalında yüksek lisansını tamamlamış olup; İstanbul Medipol Üniversitesinde Kamu Hukuku alanında doktora çalışmalarına devam etmektedir.
 
İş hayatına Gümrük Müşavirliğinde başlayan Sayın SÖZER, bir süre Maliye Bakanlığında uzmanlık yaptıktan sonra 2004 yılında İçişleri Bakanlığında Kaymakam olarak göreve başladı. İngiltere'nin Exeter Üniversitesinde eğitimini tamamladıktan sonra TODAİE' de kamu diplomasisi kursuna katılıp diploma alan Sayın SÖZER; Rize Hemşin, Giresun Kesap, Trabzon Düzkoy, Artvin Murgul, Erzurum İspir ve İzmir Kınık İlçelerinde görev yaptıktan sonra 01.12.2016 tarih ve 2016/861 Sayılı Müşterek Kararname ile Mudanya Kaymakamlığına atanmış olup, 22 Aralık 2016 tarihinde görevine başlamıştır.
 
Evli ve iki çocuk babası olan Sayın SÖZER, İngilizce bilmektedir.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.