Sosyal Medya

GÜNDEM

e-Devlet'ten hemen başvurun! Bugün başladı, kamuda istihdam imkanı

Kamu personeli olmak isteyenler için önemli bir fırsat sunuluyor. KPSS şartı olmaksızın kamu kurum ve kuruluşlarında çalışmak mümkün. Başvuru süreci bugünden itibaren başlıyor.

e-Devlet üzerinden başvurular alınmaya başladı. KPSS şartı aranmıyor.81 ilden başvuru yapılabiliyor. Bakanlık detaylar ile ilgili açıklamalarda bulundu. KPSS şartı olmadan e-Devlet kapısı üzerinden yapılacak müracaatlar 22 Aralık tarihine kadar kabul edilecek. 
 
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının kuruluşlarında yetişen 985 genç, kamu kurum ve kuruluşlarındaki kadrolara atanacak
 
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının kuruluşlarında koruma ve bakım altında bulunan 985 genç, 2828 sayılı Sosyal Hizmetler Kanunu kapsamında kamu kurum ve kuruluşlarında istihdam edilecek. 985 gencin ataması bu ay içinde eğitim durumlarına uygun kadrolara yapılacak.
 
Hak sahibi gençler, tercih işlemlerini bugünden itibaren 22 Aralık’a kadar e-devlet üzerinden gerçekleştirebilecek. Tercih kılavuzuna Bakanlığın internet sayfasından ve turkiye.gov.tr internet adresi üzerinden ulaşılabilecek.
 
2828 sayılı Kanun ve ilgili yönetmelik uyarınca, devlet korumasında yetişmiş gençlerin kamu kurum ve kuruluşlarında istihdamı hakkı bulunuyor. Bu kapsamda yılda üç kez atama yapılıyor.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.