Sosyal Medya

GÜNDEM

Memur maaş artış oranını yüzde 30,5'e çıktı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Yüzde 5'lik dönem zammını yüzde 7,5 olarak uygulama kararı aldık. Memurlarımızın maaş artış oranını yüzde 30,5'a çıkardık." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, memur maaşlarına yapılacak ek zam oranını açıkladı.
 
"Memurlarımızın maaşlarında toplamda yüzde 28 oranında artış yapıldı." diyen Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:
 
"MEMUR ZAMMI YÜZDE 30,5 OLDU"
"Yüzde 5'lik dönem zammını yüzde 7,5 olarak uygulama kararı aldık. Memurlarımızın maaş artış oranını yüzde 30,5'a çıkardık.
 
Emeklilerimizin maaşlarında ise genel olarak enflasyon oranı kadar artış yapıyoruz. Buna ilave olarak hiçbir emekli 2,500 liranın altında maaş almayacak. "
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmalarından satırbaşları;
 
"226 milyar dolarlık ihracatla, küresel ihracatta ilk kez yüzde 1'den fazla pay aldık. 20 yıl önce 86 milyar doları bulmayan dış ticaret hacmimiz 500 milyar dolar sınırına dayandı.
 
Dış ticaret fazlası veren Türkiye hedefimize her geçen gün daha da yaklaşıyoruz. Önümüzdeki yıl bu zamanlarda ihracatta çok daha büyük müjdeler vermeyi umuyoruz.
 
"TURİZMDE YÜZDE 100'LÜK ARTIŞ SAĞLADIK"
Turizm sektöründe 2021'i, 29 milyon turist ve 24 milyar doları aşan gelirle kapattık. Turizmde önceki yıla göre ziyaretçi sayısında yüzde 83, gelirde yüzde 100'lük artış sağladık.
 
"YENİ MEZUNLARI İSTİHDAM EDEN İŞLETMELERE 100 BİN LİRA DESTEK"
KOSGEB destekleri kapsamında yeni mezunları istihdam eden işletmelere 100 bin lira destek verilecek.
 
"KÖMÜR DESTEĞİ, DOĞALGAZ FATURASI DESTEĞİ OLARAK DA VERİLEBİLECEK"
Vatandaşımıza fiyat artışına ezdirmeme sözümüzü yerine getiriyoruz. Vatandaşımıza verilen kömür desteğinin doğalgaz faturası desteği olarak da verilebileceğinini müjdesini vermek istiyorum. Doğalgaz ve elektrikte 165 milyar lirayı kamudan karşıladık.
 
Enflasyonun boynunu kırarak tekrar tek haneli rakamlara getirmekte kararlıyız. Vatandaşlarımızın gelirlerini enflasyonun altında ezdirmeyeceğiz. Hiçbir vatandaşımızı fiyat artışlarının yükü altında bırakmadık, bırakmayacağız.
 
Asgari ücrette yaptığımız artış bunun önlemlerinden biridir."

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.