Sosyal Medya

KARADENİZ

Rize’de Ekmek Zamlandı

Rize’de 14,28 TL’den satılan ekmeğin kilo fiyatı 20 Haziran 2022'den itibaren 20 TL’ye yükseltilecek.

Rize Fırıncılar Odası Başkanı Refik Kumbasar, artan maliyetler nedeniyle ülke genelinde olduğu gibi Rize’de de ekmeğe zam uygulanacağını kaydetti.
 
Fırıncı esnafının artan maliyetleri karşılamakta güçlük çektiğini kaydeden Başkan Kumbasar, zam yapmak istemediklerini ancak artan maliyetleri karşılayabilmek için zam yapmak zorunda kaldıklarını belirterek, ülke genelinde de ekmek fiyatlarının değişime gideceğini kaydetti.
 
Rize'de halihazırda ekmeğin kilo fiyatının 14,28 liraya tekabül ettiğini ve kentte 210 gram ekmeğin 3 liradan satıldığını kaydeden Kumbasar, 20 Haziran Pazartesi gününden itibaren il genelinde ekmeğin kilo fiyatının 20 liraya çıkarılacağını ve Rize merkez ile batı ilçelerinde 200 gram ekmeğin 4 liradan, Çayeli’nden itibaren doğu ilçelerinde ise 250 gram ekmeğin 5 liradan satışa sunulacağını belirtti.
 
Başkan Kumbasar, 1 Temmuz’dan itibaren ise il genelinde 250 gram ekmeğin 5 liradan satışının yapılmasının planlandığını kaydetti.

1 Yorum

  1. Nazım GÜREL

    Haziran 22, 2022 Çarşamba 12:57

    Sıkıntı yok yakında reyüzümüz ekmeği bedava yapar,yakında seçim var.Rizeli verir yetkiyi görür etkiyi hesabı.Tabi bu yorumu mu editör yayınlars,daha önce yaptığım tüm yorumları editörün padişahını eleştirdiği için yayınlamıyor da

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.