Sosyal Medya

EKONOMİ

Türkiye'de okullar 13 Şubat'a kadar tatil edildi

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Türkiye genelinde okulların 1 hafta tatil edildiğini açıkladı. Özer, "Okullarımızın tamamı vatandaşlarımızın hizmeti için açık tutulacak" dedi.

Okullar 1 haffta tatil edildi
Son olarak, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, sabah deprem bölgelerinde okulların tatil edilmesinin ardından yeni bir duyuruyu paylaştı.
 
Bakan Özer, yurt genelindeki hava muhalefeti ve deprem nedeniyle Türkiye'de okulların 1 hafta tatil edildiğini açıkladı.
 
"Okullarımızın tamamı vatandaşlarımızın hizmeti için açık tutulacak"
 
Özer'in açıklamaları şu şekilde:
 
Tüm Türkiye’de şu andaki iklim şartlarını göz önüne alarak ve deprem bölgelerindeki çalışmaların çok daha suhuletle olması bağlamında sadece deprem bölgesindeki illerde değil, çevresindeki illerin de suhuletli bir şekilde süreçleri yönetmesi için bugünden itibaren tüm Türkiye’de tüm okullarımızı 13 Şubat’a kadar bir hafta tatil ediyoruz.
 
Böylece millet olarak, devlet olarak hem süreçleri daha rahat bir şekilde yürütme hem de özellikle bu 10 ilde akrabaları olan diğer illerdeki vatandaşlarımızın erişimini kolaylaştırmak anlamında da bu kararı almış bulunuyoruz ama bu kararı alırken tüm illerimizdeki, özellikle 10 ilimizdeki okullarımızın tamamı vatandaşlarımızın hizmeti için açık tutulacak. Konaklama, yemek ikramıyla her türlü hizmet okullarımızda, öğretmenevlerimizde vatandaşlarımıza 7/24 kesintisiz bir şekilde intikal ettirilecek.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.