Sosyal Medya

GÜNDEM

Hatayspor'da 2 isim enkaz altında

Hatayspor'da Christian Atsu ve Sportif Direktör Taner Savut hala enkaz altında.

Hatayspor'da Christian Atsu ve Sportif Direktör Taner Savut hala enkaz altında.

Hatayspor Yöneticisi Mustafa Özat, yaşanan deprem felaketinin ardından 2 isim haricinde tüm takımı topladıklarını açıkladı. Mustafa Özat, "Christian Atsu ve sportif direktörümüz Taner Savut, maalesef hala enkaz altında. Ulaşabilsek zaten dünyalar bizim olacak" dedi.
Doğu, Güneydoğu, İç Anadolu ve Akdeniz bölgesinde birçok il, Kahramanmaraş merkezli 7.7 büyüklüğündeki depremle sallandı.
 
Hatayspor Basın Sözcüsü Mustafa Özat, yaşanan deprem felaketinin ardından Demirören Haber Ajansına (DHA) açıklamalarda bulundu.
 
Hatayspor Teknik Direktörü Volkan Demirelin takımı bir araya topladığını ifade eden Mustafa Özat, "Oyunculardan Christian Atsu ve sportif direktörümüz Taner Savut, maalesef hala enkaz altında. Christian Atsu hakkında Portekiz kaynaklı bir haber ulaşıldı diyor ama biz ulaşamıyoruz kendisine. Kimseye ulaşamıyoruz. O bölgeye de ulaşamıyoruz. Ulaşabilsek zaten dünyalar bizim olacak. Yardım bekliyoruz. En zor ulaşılabilecek yer bizim orası. Şu anda en çok yardıma ihtiyaç olan yer Hatay. Deprem bölgelerinde herkesin yardıma ihtiyacı var ama Hatay'da yardıma ihtiyaç çok. Ne battaniye verilen yer var ne çorba dağıtımı yapılan bir yer var, hiçbir şey yok. Deprem olduğu saatten bu yana kaç saat geçti. Dualara ihtiyacımız var. 2 eksiğimiz var tesislerdeyiz. Yarından itibaren güvenli bir şekilde tesislerden tahliye işlemine başlayacağız" dedi.
 
İKİ İSİM ENKAZSAN SAĞ ÇIKTI
 
Hatayspor'da teknik heyetten iki isim enkazdan sağ olarak kurtuldu. Kerim Alıcı da kendi imkanlarıyla enkazdan çıktı.
 
Hatayspor’da teknik direktör Volkan Demirel’in ekibinde yer alan atletik performans antrenörü Murat Bel ve ailesi, enkazdan sağ bir şekilde çıkarıldı. Bel ve ailesinin durumunun iyi olduğu belirtildi. 
 
Spor Arena’nın ulaştığı Kerim Alıcı’nın ikizi Barış Alıcı, ilk depremin ardından Kerim’in durumunun iyi olduğunu açıklarken ikinci depremin ardından kendisine ulaşamadığını ifade etti.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.