Sosyal Medya

GÜNDEM

MİT'ten nokta operasyon: Taksim'i kana bulayan hain saldırının planlayıcısı etkisiz hale getirildi!

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), Suriye'de düzenlediği operasyonla İstiklal Caddesindeki terör saldırısının planlayıcısı Halil Menci'yi etkisiz hale getirdi. Saldırıda kilit rol oynayan terörist Menci ayrıca saldırının failleri Ahlam Albashır Saleh ile Bilal Hassan'ı yönlendirmiş, Bilal Hassan’ın yurtdışına kaçmasını sağlamıştı.

Geçtiğimiz yıl 13 Kasım'da İstanbul'un Taksim ilçesindeki İstiklal Caddesinde bombalı terör saldırısı düzenlenmiş, saldırı sonucu 6 kişi yaşamını yitirirken 81 kişi ise yaralanmıştı. MİT, düzenlediği son operasyonla terör örgütüne darbe vururken hain saldırının planlayıcısını etkisiz hale getirdi.
 
SALDIRIDA KİLİT ROL OYNAMIŞTI
Alınan bilgilere göre, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) PYD/YPG’nin 13 Kasım 2022 tarihinde İstanbul İstiklal Caddesi’nde düzenlendiği bombalı eylemin planlanmasında ve uygulanmasında kilit rol oynayan Halil Menci’yi, Suriye’de gerçekleştirdiği özel bir operasyonla etkisiz hale getirdi.
 
MİT, 6 kişinin hayatını kaybettiği ve 81 kişinin de yaralandığı Taksim saldırısı failleri Ahlam Albashır Saleh ile Bilal Hassan’ı yönlendiren ve Bilal Hassan’ın yurtdışına kaçmasını sağlayan Halil Menci’nin, PYD/YPG kontrolündeki Suriye Kamışlı’da örgüt tarafından korunduğunu ve üst düzey YPG mensuplarıyla temas halinde olduğunu tespit etti.
 
 
ÖZEL EKİPLE NOKTA OPERASYON
MİT özel operasyon ekibince hassas bir şekilde takip altına alınan Halil Menci, 22 Şubat 2023 tarihinde Kamışlı’da gerçekleştirilen başarılı nokta operasyonuyla etkisiz hale getirildi.
 
 
SALDIRININ ARDINDAN TÜRKİYE OPERASYON BAŞLATMIŞTI
Hain terör saldırısı üzerine Türkiye Irak ve Suriye'nin kuzeyinde peş peşe operasyonlar başlatarak terör yuvalarını bir bir vurmuştu.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.