Sosyal Medya

KARADENİZ

Deniz: Rizespor Hiç Bir Partinin Çiftliği ya da Sözcüsü Değildir

CHP Rize Milletvekili Aday Adayı Saltuk Deniz, Fenerbahçe ve Beşiktaş maçlarında taraftarların 'hükümet istifa' tezahüratı sonrasında Çaykur Rizespor’un yaptığı açıklamaya tepki gösterdi.

Rize’nin bir cumhuriyet kenti olduğunu ve Rizespor'un partiler üstü olduğunu kaydeden, Deniz, “Rizespor 19 Mayıs 1953 yılında kurulmuştur. Kuruluş gün ve ayı önemlidir Bilinçlice tercih edilmiştir. Çünkü Rize bir Cumhuriyet kentidir. Hepimiz Türkiye Cumhuriyeti devletinin ve ulusunun yanındayız. Türkiye Cumhuriyeti devletinin tanımı anayasada yapılmıştır. Hükümetler veya siyasi iktidarlar devlet değildir. AKP hükümeti devlet değildir. AKP'yi eleştirmek devleti eleştirmek değildir. Rizespor'a ait olduğu söylenen metni yazan hukukçunun bunu bilmesi gerekir." dedi. 
 
Vatandaşların hükümeti istifaya davet etmesinin en temel demokratik haklardan birisi olduğunu vurgulayan Deniz, "Taraflar hükümeti övebilir ya da eleştirebilir, bu eleştirilecek bir konu değildir. Kimse eleştirilmez değildir. Çaykur Rizespor adına yapılan açıklama kabul edilemez. Taraftarlar her görüşten insanların olduğu gruplardır. Hele hele kullanılan ifadeler kesinlikle kabul edilemez. Bu açıklama siyasetin futbolu kontrol ettiğinin en açık ifadesidir. Futbol kulüpleri siyasi alanlar değildir” diye konuştu.
 
"Rizespor Tarihine Kara Bir Leke Olarak Geçecektir"
 
Deniz, futbol kulüplerini siyasetin etkisinden arındıracaklarını ifade ederek şunları söyledi: 
 
"Siyaset, futbol kulüplerini yönetemeyecek. Bir hukukçu tarafından kaleme alınmış olan hakaret dolu bu açıklama Rizespor tarihine kara bir leke olarak geçecektir. Bu açıklama ile Çaykur Rizespor taraftarı olan fakat hükümetin uygulamalarından memnun olmayan, 'hükümet istifa' diyen binlerce kişiyi yaralamıştır. Ne demek 'fosseptik lağım faresi' ne demek 'lejyoner'. bu dil Çaykur Rizespor ait olduğu söylenen metnin dili olamaz. Kimse AKP hükümetini beğenmek zorunda değildir. Çaykur Rizespor hiç bir siyasi partinin çiftliği ya da sözcüsü değildir, olmamalıdır.  İktidarımızda ilk yapılacak olan işlerden birisi de siyasetin spor kulüplerini yönetmesini engellemek olacak. Cumhuriyet kenti olan Rize’mizin takımı olan Çaykur Rizespor hepimizin ortak değeridir. Hiç bir siyasi partinin çiftliği değildir. Çaykur Rizespor siyaset ve partiler üstüdür.”

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.