Sosyal Medya

POLİTİKA

İYİ Parti’de Cihan Paçacı, görevine geri döndü!

Kılıçdaroğlu’nun adaylığına yönelik olumsuz açıklamaları ve mezhep imasının ardından görevinden ayrılan İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Cihan Paçacı, Meral Akşener'in bugünkü açıklamasının ardından Kurumsal İlişkiler Başkanlığı görevine geri döndü.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığına yönelik açıklamalarının ardından görevinden istifa eden İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Cihan Paçacı, Meral Akşener'in bugünkü açıklamasının ardından Kurumsal İlişkiler Başkanlığı görevine geri döndü.
 
İYİ Partili Cihan Paçacı, 26 Ocak’ta Habertürk yazarı Nagehan Alçı’ya CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanı adaylığına ilişkin iki ihtimalin olduğunu belirterek, “Ya Kemal Bey bu itiraza karşı yeni bir aday önerir ya da kendisinde diretir” dedi.
 
İkincisinin daha olası olduğunu belirten Paçacı, “O zaman ne olur?” sorusuna, “Altılı Masa bir deklarasyon yayınlayabilir ve çoklu adayla çıkar, İYİ Parti de kendi adayını çıkarabilir. 2. tura kalanı destekleyin diyebilir" yanıtını vermişti.
 
Cihan Paçacı ayrıca, 'mezhep' iması da yaparak Kılıçdaroğlu’nun toplumsal karşılığının düşük olduğunu savunmuştu. Paçacı şunları söylemişti: “Şöyle bir şey var: Sokakta Kemal Bey’e itiraz görüyoruz, ‘dürüst değil mi?’ diye soruyoruz, ‘dürüst’ diyorlar. ‘Devlet tecrübesi yok mu?’ diyoruz ‘var’ diyorlar. ‘E o zaman?’ ‘Ama olmaz…’ Sokaktaki bu itirazı İYİ Parti olarak görmezden gelemeyiz Nagehan Hanım. Bu itiraz var.”
 
Görevine geri dönen Cihan Paçacı'nın İYİ Parti'deki odasının hazırlandığı öğrenildi.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.