Sosyal Medya

KARADENİZ

Şamlıoğlu, Rize'den aday adayı olacak

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Genel Sekreteri ve Cumhurbaşkanlığı Eğitim ve Öğretim Politikaları Kurulu Üyesi Doç. Dr. Kemal Şamlıoğlu, Rize Milletvekili Aday Adaylığı başvurusunu yarın gerçekleştirecek.

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Genel Sekreteri ve Cumhurbaşkanlığı Eğitim ve Öğretim Politikaları Kurulu Üyesi Doç. Dr. Kemal Şamlıoğlu, Rize Milletvekili Aday Adayı olmak için görevlerinden istifa etti.
 
Doç. Dr. Kemal Şamlıoğlu’nun yarın (15 Mart Çarşamba günü) saat :11.00’de AK Parti Rize İl Başkanlığına aday adaylığı başvurusunu gerçekleştireceği öğrenildi.
 
Şamlıoğlu, sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamada, “14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak olan 28. Dönem Milletvekili Genel Seçiminde AK Parti'mizden Rize Milletvekili adaylığı için görevlerimden istifa ettim. AK Parti Rize İl Başkanlığımızda aday adaylık başvurumuzu en yakın zamanda gerçekleştirmek üzere yola çıktık. Seçimlerin basta Rize'miz olmak üzere, ülkemiz ve bütün insanlık için hayrlar getirmesini Cenab-ı Hak'tan niyaz ediyorum.”  ifadelerini kullandı.
 
Doç. Dr. Kemal Şamlıoğlu Kimdir?
 
1978 yılının Ocak ayında Rize’nin Ardeşen ilçesinde dünyaya geldi. İlköğrenimini ailesinin görevi dolayısıyla farklı illerde, ortaöğrenimini Trabzon Of Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde tamamladı. 
 
KTÜ Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği bölümünden mezun oldu. Aynı üniversitede masterını, AHBVÜ'de doktorasını tamamlayan Şamlıoğlu, 2021'de Yeni Türk Edebiyatı Bilim dalında Doçent unvanı aldı.   
 
1999'dan 2002'ye kadar Rize'de çeşitli okullarda öğretmen olarak çalıştı. Askerlik görevini Kahramanmaraş’ta yedek subay olarak tamamladı. 2002'den 2014'e kadar Rize'de özel bir öğretim kurumunda eğitim yöneticisi olarak görev yaptı.
 
Milli Eğitim Bakanlığında  2014-2016 yılları arasında Daire Başkanı, 2016-2018 yılları arasında ise Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürü olarak görev yaptı.  
 
19 Eylül 2018'de Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Genel Sekreteri olarak göreve başladı. 
 
9 Ekim 2018'de Cumhurbaşkanı Kararı ile Cumhurbaşkanlığı Eğitim ve Öğretim Politikaları Kuruluna Üye olarak atandı.  
 
Tanzimat Yeniliğinin Retorik Problemleri ve Asallaşan Şiir: Makine ve İnsan İsmet Özel adlı uluslararası yayınevinde yayımlanmış iki kitabı bulunan Şamlıoğlu ayrıca uluslararası yayın editörlükleri, sempozyum ve panel düzenleme gibi bilimsel faaliyetlerde yer aldı. Yine yönetici olarak pek çok yayın mecrasında mülakat ve röportajlar verdi.
 
Şamlıoğlu, birçok sivil toplum kuruluşunda üst düzey görevlerde bulundu. Türkiye'nin birçok ilinde konferanslar verdi, sivil toplum çalışmaları yürüttü.
 
Evli ve üç kız çocuğu babası Şamlıoğlu, iyi derecede İngilizce biliyor

1 Yorum

  1. Rize'li

    Mart 16, 2023 Perşembe 14:31

    Dürüst ve güvenilir kişiliğiyle Rizemiz için en doğru adayın Kemal bey olacağını düşünüyorum.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.