Sosyal Medya

EKONOMİ

Emeklilere müjdeli haber

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, emekli maaşında yapılacak düzenlemenin EYT düzenlemesi kapsamında emekli olanları da kapsayacağını bildirdi.

Bayram ikramiyesinde yeni gelişme 
 
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Ankara’da Türkiye Emekliler Derneği'nde görüşme gerçekleştirdi. 
 
Bakan Bilgin, toplantının ardından 2023 emekli bayram ikramiyesine yönelik bir açıklama yaptı. 
 
En düşük emekli aylığında yeni çalışma 
 
Vedat Bilgin, 5 bin 500 en düşük emekli aylığının yetersiz kaldığını birlikte gördüğünü ifade ederek yeni bir çalışma yapıldığını bildirdi. 
 
Çalışmalardan EYT'liler de yararlanacak
 
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, en düşük emekli aylığı ve bayram ikramiyesiyle ilgili çalışmanın EYT düzenlemesi kapsamında emekli olanları da kapsayacağını bildirdi.
 
Bakan Bilgin yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: 
 
Bunun yanında emeklilerin aldığı bayram ikramiyeleri var, bütün bunları birlikte değerlendiren alternatif bir çalışmamız var.
 
Bu çalışma EYT düzenlemesi kapsamında emekli olanları da kapsayacak.
 
Emeklilere rahat nefes aldıracak, hiç olmazsa bu yıkıcı enflasyon şartlarını ortadan kaldıracak düzenlemeyi ayrıntılı şekilde zaten ben çalıştım.
 
Depremin etkisi ve çalışmalarından dolayı bir müddet bu ertelenmiş oldu.
 
Bu hafta içerisinde en geç önümüzdeki hafta başında Cumhurbaşkanımıza arz edeceğim. Nihayet tüm bu karar süreçlerinin siyasal sorumlusu Sayın Cumhurbaşkanımıza aittir. 
 
Emeklilerin beklediği, onların daha rahat nefes alacak, bugünkü tahribatın ekonomideki enflasyonist tahribatın karşısında onları koruyacak önerilerimizin de Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından olumlu değerlendirileceğini ümit ediyorum.
 
Tahmin ediyorum bu çalışma bütün emeklilerin hayatında ciddi bir rahatlama sağlayacaktır.
 

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.