Sosyal Medya

KARADENİZ

Mehmet Hüsrev Rize'den aday adayı oldu

TÜMBİFED Genel Başkanı, TSE Bursa Bölge Koordinatörü Mehmet Hüsrev görevinden istifa ederek aday adaylığı başvurusunu gerçekleştirdi.

TÜMBİFED Genel Başkanı,TSE Bursa Bölge Koordinatörü Mehmet Hüsrev görevinden istifa ederek aday adaylığı başvurusunu gerçekleştirdi.
 
TÜMBİFED Genel Başkanı,TSE Bölge Koordinatörü Mehmet Hüsrev'in AK Parti Rize'den Milletvekili aday adaylığı başvurusunu İl Başkan Vekili Ali İmran Büyük teslim etti.
 
Mehmet HÜSREV Kimdir ?
 
24 Şubat 1968 yılında Rize'nin Çayeli ilçesinde doğdu. 
 
İlk, orta ve lise öğrenimini Çayeli'nde tamamlandı. 1991 yılında Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi'nden mühendis olarak mezun oldu. 
 
1991-1992 yıllarında Millî Eğitim Bakanlığı Çayeli İmam Hatip Lisesi'nde İngilizce öğretmeni olarak görev yaptı. 1993 yılında ÇAYKUR'da mühendis olarak çalıştı. 1993 yılı sonunda Türk Standartları Enstitüsü'nde (TSE) mühendis olarak göreve başladı.
 
Mehmet Hüsrev; TSE'deki 28 yıllık çalışma sürecinde farklı birimlerde Uzman, Temsilci, Müdür yardımcısı ve Müdür olarak görev yaptı. 
 
Yurtiçi ve yurtdışında çok sayıda İnceleme ve Belgelendirme denetimlerinde görev aldı. 
 
Nişantaşı Üniversitesinde Uluslararası ilişkiler alanında yüksek lisans yaptı. Ayrıca İstanbul Üniversitesi'nde sosyoloji alanında yüksek lisans eğitimine devam eden Mehmet Hüsrev, 2011-2016 yılları arasında TSE Marmara Bölge Koordinatörlüğü ve TSE Deney ve Kalibrasyon Merkez Başkanlığı görevlerini yürüttü. Halen TMSF kapsamında bir çok firmada Kayyum Başkanlığı görevini yürütmekte olup, bazı Sivil Toplum Kuruluşlarında Başkan ve Başkan Yardımcılığı görevini yürütmektedir. 06.10.2020 Tarihinden itibaren TSE Bursa Bölge Koordinatörlüğü görevini yürütmektedir. Mehmet Hüsrev evli ve bir çocuk babasıdır.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.