Sosyal Medya

POLİTİKA

Ağıralioğlu sonrası İYİ Parti'de huzursuzluk arttı!

6'lı Masada yaşanan adaylık sürecinde yaşananlara tepki gösterip, "Güçlendirilmiş parlamenter sistem yerine güçlendirilmiş Kılıçdaroğlu modeli sunuldu" diyen İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu'ndan sonra İYİ Parti Grup Başkanvekili Erhan Usta'dan da dikkat çeken açıklamalar geldi.

Millet İtttifakı'nda yaşanan adaylık sürecinde yaşananlara tepki gösterip, "Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığından rahatsız değiliz. Ama dayatılan adaya karşıyız" diyen İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu'ndan sonra İYİ Parti Grup Başkanvekili Erhan Usta'dan da dikkat çeken açıklamalar geldi. 
 
"GÜÇLENDİRİLMİŞ KILIÇDAROĞLU MODELİ"
 
"Güçlendirilmiş parlamenter sistem yerine güçlendirilmiş Kılıçdaroğlu modeli sunuldu" diyen Ağıralioğlu, HDP ile terör örgütü arasındaki güçlü bağa işaret ederek, "Biz terörün gölgesinin düştüğü yerde olmayız. Türk devletine katil diyen HDP yöneticilerini görüyorum. PKK'ya bir kere katil diyemediniz. Sizinle muhatap olmuyoruz. Siz problemli insanlarsınız. Ben terörün gölgesinin düştüğü yerde, devletin örselenmesine razı değilim. İktidar olmadan bu kadar kuralsızlığı tehlikeli gördük" ifadelerini kullanmıştı.
 
Ağıralioğlu'nun eleştiri yağmuru sonrası İYİ Parti içindeki huzursuzluk yeni bir boyut kazandı.
 
Parti içinde HDP'yi savunur pozisyona düşmekten büyük rahatsızlık duyulduğu ve bu durumun yüksek sesle gündeme getirildiği belirtildi.
 
"RESMİ DİLİMİZ VE HEPİMİZİN ANLAYACAĞI DİL TÜRKÇEDİR"
Kılıçdaroğlu'nun TBMM'de Kürtçe konuşulmasına ilişkin asılsız çıkışına, katıldığı bir programda tepki gösteren İYİ Parti Grup Başkanvekili Erhan Usta, "Meclis'te hepimizin anlayabileceği dil Türkçedir, ortak dilimizdir. Kürtçeyi de çok az insanın anlaması gibi bir durum ortadayken, onun o şekilde konuşulmasını ben doğru bulmuyorum" demiş ve ittifaktaki çatlağı gözler önüne sermişti.
 
KILIÇDAROĞLU'NA İSYAN İSTİFALARI YAŞANABİLİR
Kaynayan kazan haline gelen ve duracağı yeri netleştirmekte sıkıntı çeken İYİ Parti'den peş peşe "Kılıçdaroğlu'na isyan" istifalarının yaşanması bekleniyor.
 
Ağıralioğlu sonrası İYİ Parti'de huzursuzluk arttı! "Kılıçdaroğlu'na isyan" istifaları yaşanabilir... ile ilgili etiketler

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.