Sosyal Medya

POLİTİKA

CHP'li Yunus Emre'den skandal sözler: Yerel özerklik getireceğiz

CHP Milletvekili Yunus Emre, CHP'nin televizyonu Halk TV’de özerklik çağrısında bulundu. Emre, Kemal Kılıçdaroğlu'nun seçilmesi durumunda yerel yönetimlere özerklik getirileceğini açıkladı.

 
14 Mayıs'ta yapılacak seçimlere sayılı günler kaldı. Siyasi partiler de bu kapsamda çalışmalarını iyice hızlandırdı.
 
Aday çıkartmayacağını açıklayan HDP, Millet İttifakı'nın adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nu destekleyecek.
 
KANDİL'DEN KILIÇDAROĞLU'NA DESTEK
 
CHP'nin HDP'yi destekleyen açıklamaları Kandil'de olumlu yanıt buldu.
 
PKK elebaşı Duran Kalkan geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada HDP'nin verdiği kararı destekleyerek seçimleri Kemal Kılıçdaroğlu'nun kazanması gerektiğini söyledi. PKK elebaşı hain teröristin muhalefete destek verdiği konuşması şu şekilde:
 
PKK elebaşı hain teröristin muhalefete destek verdiği konuşması şu şekilde:
 
"Türkiye bir seçim sürecine girdi deniyor. Siyasi süreç hızlandı yoğunlaştı. Muhalefet vardı, 6'lı masa. Bir iç karışıklık yaşadı. Onlara çok değinmeyelim ama birliklerini güçlendirecekler inancındayız. Daha da büyütebilirler. Önleri açıktır ben her zaman bunu söyledim.
 
AK Parti, MHP faşist, sömürgeci, soykırımcı diktatörlüğüne karşı sekiz yıldır en büyük mücadeleyi PKK yürüttü. Ama seçimi de bu mücadelelerden bir tanesi olarak değerlendirdik. Bu çerçevede bir yaklaşımımız var.
 
GERÇEK ORTAYA ÇIKTI
 
Tüm bu hareketlilik sürerken CHP'liler sonunda gerçeği ağızlarından çıkarmaya başladı.
 
CHP Lideri'nin adaylığı sonrası geçmiş dönemlerde kullanmış olduğu seçim vaatleri yeniden kamuoyunun gündemine gelmişti.
 
YEREL YÖNETİMLERE ÖZERKLİK
 
2014 yılında CHP'nin 18. Olağanüstü Kurultayı'nda yaptığı açıklamada yerel yönetimlere özerklik verileceğini söylemişti.
 
Kemal Kılıçdaroğlu yerel yönetimlere özerklik vaadi için şu ifadeleri kullanmıştı:
 
Efendin sen doğuda başka, batıda başka şey söylüyorsun. Nereye gittiysem, aynı şeyi söyledim. İki tane temel örnek vereceğim. Bir; Hakkari'de 'yerel yönetim özerklik şartını getireceğiz' dedim. CHP Kurultayı'nda yine söylüyorum; CHP iktidarında yerel yönetim özerklik şartını mutlaka getireceğiz.

1 Yorum

  1. Vatandaş 53

    Mart 28, 2023 Salı 21:07

    BUNLARDA UTANMA ARLANMA YOK.RESMEN MİLLETE İHANET ANLAŞMASI İLAN ETİLER.MİLLEİMİZ BU YIKIM ,BÖLÜCÜ TERÖR İŞBİRLİKÇİŞLERİNE OY VERMEZ.EGER KAZNIRLARSA TÜRKİE 14 MAYIS SABAHI 12 ŞİDDETTİNDE DEPREMLE YIKILIRBU İHANET ANLAŞMASINA DEVLTİN GÜVENLİĞİ SORUMLULARI ASLA İZİN VERMEZ.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.