Sosyal Medya

POLİTİKA

Yavuz Ağıralioğlu: İYİ Parti'den dilekçesini yazdı

Habertürk'ten Mehmet Akif Ersoy'a Whatsapp üzerinden mesaj atsan Yavuz Ağıralioğlu partiden istifa edeceğini ve Meral Akşener'e vedalaşmaya gideceğini ifade etti.

#SONDAKİKA

Geçtiğimiz günlerde yaptığı masada bize pusu kuruldu açıklamaları ile siyaset gündemine oturan İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, partisinden istifa etti. Ağıralioğlu istifa dilekçesinde 'Gördüğüm lüzum üzerine parti üyeliğimden istifa ediyorum.' ifadelerine yer verdi.
 
'YAPILAN YORUMLARDAN RAHATSIZ OLDU"
 
CNN TÜRK'te Gece Görüşü programında Hande Fırat, kulis bilgilerini aktardı. Fırat yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:
 
Kimse bu istifayı istemedi. Ancak Ağıralioğlu cephesinde işler böyle değildi. Neden 6 gün önce Ağıralioğlu'na gidilmedi mi, milletvekilliği istiyor, genel başkan yardımcısı olmak istiyor gibi bazı yorumlar televizyonlarda yapıldı. Bu yoruların yapılmış ve yaptırılmış olmasından rahatsız. Bu talepleri var ve bu yüzden istifa resti çektiği gibi yorumlardan rahatsız oldu. Yarın saat 14.00'te basın toplantısında detayları öğreneceğiz. Kendisinin milletvekili olmak istemediğini bizzat açıklarsa, bunun bir itibar suikastı olduğunu söylerse ortaya çıkacaktır.
 
'MASADA BİZE PUSU KURULDU' DEMİŞTİ
 
İyi Parti Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, TBMM'de gazetecilere açıklamalarda bulunmuştu. Kemal Kılıçdaroğlu'nun cumhurbaşkanı adaylığıyla ilgili sürece itiraz eden Ağıralioğlu, dikkat çeken ifadeler kullanmıştı.
 
Yavuz Ağıralioğlu'nun açıklamaları şöyleydi:
 
Biz bugün çok önemli bir eşiğe geldik. Vicdan, tercih, tarih, hukuk, insaf sıkışmıştır. Millet tercihiyle sıkışmıştır. Bugün de yaşamış bu sıkışıklığa can suyu olabilmek için can suyu olduk.
 
İLKELİ SİYASETİN DİLİNİ KULLANIYORUM
 
Vatanına, milletine, şehidine herkesin borcu vardır. Türk devletine gönlü olan, dini, dili ne olursa olsun herkesin devletin bu şerefli makamı pazarlık masası olmaktan çıkarmaktır. Ben ilkeli siyasetin, namuslu siyasetin dilini kullanmaya gayret ediyorum.
 
AKŞENER SİYASİ DAYATMAYA MARUZ KALDI
 
İktidara kızıyorsanız, iktidar benzememelisiniz. İstişareye sadakat göstermek zorundasınız. Meral Akşener bir siyasi dayatma maruz kaldı diye itiraz ediyoruz. İYİ Parti bu süreç başladığından beri 'millet kazanacak' diyoruz
 
MASADA PUSU KURULMASINDAN RAHATSIZIZ
 
Meral Akşener'in tahammül ederek bütün bu süreçlerin içerisinde bugüne getirdiği mücadelede kendisine pusu kurulmasından rahatsızız. Sırf kaybetme endişesi kuruyoruz diye bize pusu kurulmasından rahatsızız.
 
SİYASET KİRLENECEK DEDİK
 
Biz hassasiyetin merkezine 50+50'yi koyuyoruz. 50'yi bir geçmek arzuyla kazanma şehvetine kapılırsa siyaset kirlenecek dedik.
 
BÖLÜCÜLÜĞE PAZARLIK MASASINA ÇEVİRDİNİZ
 
Siz daha iktidara gelmeden kör ve sağır oldunuz. Sandıkta yüzde 80'lerin konuşulması gerekirken, şimdi iktidarı matematiğe çevirdiniz. Cumhurbaşkanlığı masasını bölücülüğe pazarlık masasına çevirdiniz.
 
İKTİDARA GELMEDEN KÖR VE SAĞIR OLDUNUZ
 
Biz umut olarak kurulmuş bu masanın başka bir gündemin masası olduğunu gördüğümüz için konuştuk. Hiç kimsenin ne inancına hürmetsizlik edecek kadar kalbi kararmış insanlar değiliz. Siz daha iktidara gelmeden kör ve sağır oldunuz. Bu memleket bu kadar derdi varken, siyaset yapanların değil, memleketin derdine koşanların yoludur.
 
NE YAPACAĞI BELLİ OLMAYAN BİR GÜCE DÖNÜŞÜYORSUNUZ
 
Meral Akşener'in kaybetme endişesine küfür ediyorsanız, siz iktidara gelince ne yapacağı belli olmayan bir güce dönüşüyorsunuz. Siyaset yönetici kadronun eliyle ilkesizleşir. Siyaseti bu popülizmle yapacaksanız, siyasetin ne anlamı var.
 
SİZ KENDİ TROLLERİNİZE BAKIN
 
Ana muhalefet partisinin kazanabiliriz duygusunun mimarı olan partiye 3 günde 30 yıllık küfür edildi. Siz bize parmak sallerken, tahammül seviyenizin olmadığını gösterdiniz. Ne dinimiz, ne meşrebimiz hiçbir şeyimiz kalmadı. Neymiş iktidarın trolleri varmış, siz kendi trollerinize bakın. Biz şimdi uyandık. 5 yıl sonra yanıldık demektense, şimdi söylemek daha iyi.
 
TERÖRÜN GÖLGESİNİN DÜŞTÜĞÜ YERDE OLMAYIZ
 
Güçlendirilmiş Parlamenter sistem yerine, güçlendirilmiş, iyileştirilmiş Kemal Kılıçdaroğlu modeli sunulmuş oldu. HDP aday çıkarmayacağını açıkladı. Söylüyorum ki HDP'nin olduğu bir denklemde biz terörün gölgesinin düştüğü yerde olmayız.

 

 

YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OLMAYIN UNUTMAYIN

 • Yavuz Ağıralioğlu: İYİ Parti'den dilekçesini yazdı

2 Yorum

 1. Vatandaş 53

  Mart 28, 2023 Salı 21:01

  SN AĞIRALİOĞLU ÇOK ZEKİ BİR VEKİL.TUTARLI OLDUĞUNU İSPATLADI NE YAPSIN BİLE BİLE PKK OYMU VERSİN.YAPSA ÖLENE KDAR VİCDAN AZABI ÇEKERDİ.EN İYİSİNİ YAPTI YA MHP YE YDA AKP GEÇMELİ.BENCE MERAL HANI TARİH OLACAK.GERİ DÖNÜŞÜ BİR KOKUNUN OLDUĞU AŞİKAR.ZORLA OTURTTULAR BENCE.ŞİMDİ PKK İLEMİ YÜRÜYECEK EĞER DEVAM EDERSE TARİH OLUR.İHANET BELGESİNE NASIL TAMAM DİYECEK.

 2. İsmail Cansever

  Mart 28, 2023 Salı 19:17

  Daha önceden bu karari vermemiz gerekiyordu PKK nin Cumhur başkanı adayı lan senin yanyana durman abesle istikaldir vekilim

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.