Sosyal Medya

POLİTİKA

Mesut Yılmaz'ın oğlu Rize milletvekili adaylığı teklifini reddetti

Eski Başbakanlardan Mesut Yılmaz'ın oğlu Emir Hasan Yılmaz, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'den gelen milletvekili adaylığı teklifini reddetti.

Mesut Yılmaz’ın oğlu Emir Hasan Yılmaz, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener tarafından kendisine yapılmış olan Rize milletvekili adaylığı teklifini reddetti.
 
Yılmaz, teklifi reddetme sebebi olarak işlerinin yoğunluğunu gösterdi ve önümüzdeki dönem içerisinde de siyasette yer almayı düşünmediğini duyurdu.
 
Yazılı olarak açıklama yapan Emir Hasan Yılmaz şu ifadeleri kullandı:
 
“Değerli Rizeli hemşerilerimden gelen yoğun istek ve teveccüh üzerine İYİ Parti Genel Başkanı sayın Meral Akşener tarafından şahsıma yapılmış olan Rize milletvekilliği adaylığı teklifini, aile vakfımızın kurucusu olduğu İstanbul Kent Üniversitesi’ndeki iş yoğunluğum nedeniyle kabul edemeyeceğimi ve önümüzdeki dönem içerisinde siyasette yer almayı düşünmediğimi kamuoyunun dikkatine sunarım. Bu süreçte benden hiçbir zaman desteğini esirgemeyen ve bilhassa merhum babamın ismini yaşatma konusunda gösterdikleri kararlılıktan dolayı tüm Rizeli hemşerilerime sonsuz şükranlarımı sunarım.”

1 Yorum

  1. Rizeli

    Nisan 06, 2023 Perşembe 21:23

    HAYATİ YAZICI’NIN YERİ BELLİ OLDU AKP’nin ağır toplarından Hayati Yazıcı Rize 1. Sıradan aday gösterilirken, 2. Sıra Osman Aşkın Bak, 3. Sıra da İbrahim Akkuş oldu.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.