Sosyal Medya

RİZE

İyiliğin temsilcisi olan bir değerimiz; Mehmet Hüsrev

Rize, şehir nüfusu ve coğrafi büyüklük olarak orta ölçekli bir il olmasına karşın; kültür ve sanatta, ekonomi ve siyasette ülkemize en yüksek perdeden katkı yapan illerin başında gelmektedir.

Rize, şehir nüfusu ve coğrafi büyüklük olarak orta ölçekli bir il olmasına karşın; kültür ve sanatta, ekonomi ve siyasette ülkemize en yüksek perdeden katkı yapan illerin başında gelmektedir.
 
Bu yüzdendir ki, on yıllardır Rize İlimiz, her açıdan kamuoyunda kendisinden çok fazla söz ettirmektedir.
 
Rize hakkında bugüne kadar kaleme alınmamış bir düşünceyi değişik bir bakış açısı ile yazdığımı ve ilk fırsatta kamuoyu ile paylaşacağımın haberini bu yazı vesilesi ile ifadede etmek isterim.
 
Bugüne kadar Rize özelinde hiçbir siyasi partiyi ve siyasetçi hemşerimi bir diğerinden ayırmadım, herkese ayni mesafede durmaya gayret ettim.
 
Rize için iyi ve değerli icraat yapanları açık açık dillendirdim, yanlış gördüklerimi bizzat yanlışı yapanlarla özel konuşarak uyarı görevimi yaptım.
 
Evet, hepimizin malumu, Türkiye yeni bir seçimin arifesinde.
 
Doğal olarak siyasetin en üst perdeden yapıldığı Rize’de de, seçimlere az bir süre kala her partiden milletvekili aday adayları kendilerini göstermeye başladılar.
 
Günlerdir basın-yayın organlarında, internet sitelerinde, Rize kamuoyunda milletvekili aday adaylarının isimlerini duyuyor ve onlar hakkında daha derin bilgiler ediniyoruz.
 
Ben kısaca bir milletvekilinde olması gereken özellikleri birkaç maddede ifade etmek isterim.
 
Ülkemizi ve özelde Rize’mizi çok iyi tanımalı.
 
Eğitim konusunda donanımlı olmalı.
 
Cesur ve atak olmalı.
 
Temsil kabiliyeti yüksek olmalı.
 
Herkesi kucaklayabilmeli, her düşüncedeki insanımıza eşit mesafede olmalı.
 
Güven vermeli, verdiği sözü tutmalı.
 
Yapıp ettiği icraatlarında şeffaf olmalı.
 
İşsizliğe ulusal bazda olduğu gibi yerel bazda da alternatif çözüm üretmeli.
 
Son olarak, seçmiş olduğumuz milletvekili; küçük hesapların insanı olmamalı.
 
Rize’de iktidar ve muhalefet partilerinden aday adayı olan insanları İzmir’de olsam da yakından takip ediyorum.
 
Yıllarca TBMM’ye güçlü milletvekilleri gönderen Rize, son birkaç seçimde maalesef düşük profilli milletvekillerini meclise gönderdi.
 
Ben dünün geçtiğini bugün yeni şeyler söylenmesi gerektiğine inandığım için, yukarda maddeleştirdiğim tanımlara uymadığına inandığım önceki dönemlerdeki milletvekillerinden bahsetmek istemiyorum.
 
Bu yüzdendir ki; Rize’ye hangi siyasi partiden olursa olsun hizmet edeceğine inandığımız milletvekillerini seçmemiz en doğru olan duruştur.
 
Birkaç gün önce yukarda sıraladığım özelliklere haiz bir insanın milletvekili aday adayı olduğunu öğrendiğimde çok sevindim.
 
Milletvekilliğini hizmet için bir vasıta olarak gören, hizmette sınır tanımayan, herkese gönlünün kapısını ardına kadar açan bu kişi yakın dostum Mehmet Hüsrev’dir.
 
Daha önce İstanbul’dan milletvekili adayı olan Mehmet Hüsrev Dostum, bu defa da doğup büyüdüğü, sokaklarında gezdiği, denizinde yüzdüğü, toprak sahalarında top oynadığı, ilkokulu, ortaokulu ve liseyi okuduğu, öğretmenlik yaptığı, Çay fabrikasında çalıştığı,  esnaf olarak hizmet ettiği,  çok sevdiği Rize’nin milletvekili aday adayı olarak kamuoyunun önüne çıktı.
 
Bu yazıyı yazmaya karar verdiğimde şunu düşündüm.
 
Bugüne kadar kendisine verilen, hak ettiği her makamı Türk insanının faydası için büyük bir görev şuuru ile dolduran Mehmet Hüsrev; Rize Milletvekili olursa neler yapmaz ki!
 
Öyle ya; İstanbul başta olmak üzere görev yaptığı diğer illerde yaşayan hemşerileri için neler yapmadı sevgili dostum.
 
Belki söylememem gerekir ama söylemeliyim!
 
Kapısına giden insanlara nasıl yardım ettiğini en yakından bilen bir insanım ben.
 
Yıllardır büyük şehirlerde okuyan talebelere burs bulan, işsiz insanlara iş bulmak için çırpınan, yardıma ihtiyacı olan hemşerilerimize “sağ elin verdiğini sol elin görmediği” bir anlayışla yardım eden kalbi güzel insandan bahsediyorum.
 
Onu bu konularda her aradığımda, insanların ihtiyaçlarına cevap vermek için nasıl çırpındığına yakından şahidim.
 
Bilgi birikimi, çözüm odaklı projeleri, yüzlerce gencin istihdamına ve kariyer planlamasına vesile olan bu güzel insanın, Rize’nin birçok alanda en önemli ilçesi olan Çayeli’nin adayı olarak milletvekili adayı yapılması Rizelinin en büyük arzusudur.
 
Sınıf ve sıra arkadaşım olan, yapıp ettikleriyle kamuoyunun yakından tanıdığı Mehmet Hüsrev Dostum, kamusal alanda ve STK’lar nezdinde vermiş olduğu hizmetleri daha etkin ve daha verimli bir mecraya taşıyabilme düşüncesi ile milletvekilliğine soyunmuştur.
 
Ziraat Yüksek Mühendisi olan Mehmet Hüsrev an itibari ile TSE Bursa Bölge Müdürüdür.
 
Aynı zamanda önemli bir STK olan TÜMBİFED’in de Başkanıdır.
 
Daha öncede ifade ettiğim gibi; ben "Türk Milliyetçisi" olmanın yanında, aynı zamanda çok iyi bir Rize ve arkadaş milliyetçisiyim!
Onun için duruşuna ve kalitesine inandığım yakın arkadaşlarımın siyasi görüşünden/partisinden çok, şahsiyeti ve çevresine kattığı değerler benim için vazgeçilmez önemdedir.
 
Son olarak şunu ifade etmek isterim.
 
Rize’ye giderek 28. Dönem için Ak Partiden Milletvekili aday adayı olan Mehmet Hüsrev;
 
Küçük hesapların adamı olmayan, hayatı boyunca iyilik yapmaktan vaz geçmeyen, makama, paraya, şana ve şöhrete değil, insanı merkez alan değerlere sahip olan bir insandır.
 
Bu yüzdendir ki; Mehmet Hüsrev ismi Rize Milletvekilliğine çok yakışacaktır.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.