Sosyal Medya

POLİTİKA

AK Parti "Seçimde beraber yürüyelim" dedi! DSP yeşil ışık yaktı!

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, bugün saat 11.00’de DSP Genel Merkezi’ni ziyaret etti. Ziyaretin ardından açıklama yapan Binali Yıldırım, " Bu seçimlerde beraber yol yürüyebileceğimizi düşündük" dedi. DSP yeşil ışık yakarken kararlarını bugün 16.00'da açıklayacaklarını duyurdu.

Son dakika haberi: AK Parti, Demokratik Sol Parti'ye ziyaret gerçekleştirdi.
 
Ömer Çelik ve Binali Yıldırım saat 11.00'de DSP Genel Merkezi'ne gitti. Çelik ve Yıldırım DSP Genel Başkanı Önder Aksakal ile görüştü. 
 
BİNALİ YILDIRIM ZİYARETİN AMACINI AÇIKLADI
 
Binali Yıldırım görüşme sonrası açıklama yaptı. Açıklamadan satır başları:
 
"DSP ile aynı hassasiyetlere sahip olduğumuzu bir kez daha teyit ettik. Yapılacak bu seçimler ülkemizin bölgede hükümranlığının ve güçlü yapısının devamıyla emperyal hedeflerin bir çekişmesi niteliğinde olacağını öngörüyoruz. Dış çevrelerde ortaya konan bir hakikat bu. Bu seçimlerde beraber yol yürüyebileceğimizi düşündük ve bu teklifi DSP'ye, sayın genel başkana ve arkadaşlarına ilettik. Kendileri değerlendirip ona göre hareket edeceğiz. Ziyaretimizin amacı budur."
 
Önder Aksakal'ın konuşmasından öne çıkanlar ise şöyle:
 
"14 Mayıs seçimleriyle ilgili görüş alışverişinde bulunduk. Teşekkür ediyoruz ziyaret için. Sayın Yıldırım ve Sayın Çelik DSP'nin birikimlerinin yeni dönemde TBMM'ye taşınması yönündeki görüşlerini bizlerle paylaştı. 14 Mayıs seçimleri terörden tamamen arınmış, ekonomik kalkınmasını yeniden planlamış, tam bağımsız Türkiye'nin yeniden inşası için bir vesile olacaktır.
 
Yerli ve milli değerleri kendilerinden bile önde tutanlarla küresel emperyalizmin taşeronları arasında bir seçim olacak. DSP, Türk devletlerine ve Türk milletine hizmet için ilkeli bir duruşla yoluna devam edecek. DSP, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ilk turda sonuçlanması, devlet düzeninde istikrarın bozulmaması, dış mihrakların tertipleriyle Türkiye'de siyasi bir maceraya meydan verilmemesi için elinden geleni yapacak.
 
KILIÇDAROĞLU GÖRÜŞMESİ SONRASINDAKİ HDP ÇIKIŞI GÜNDEM OLMUŞTU
 
DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, dün de CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşmüştü. Aksakal'ın Kılıçdaroğlu görüşmesi sonrasında yaptığı HDP çıkışı gündem olmuştu. Aksakal, 'DSP için vatan ve bayrak çok önemlidir. Kıbrıs çok önemlidir, mavi vatan çok önemlidir. 14 Mayıs seçimlerini ayıran en önemli özellik ise kürsel emperyalist yapılarla kadim Türk devletinin arasında bir seçim olduğudur. Cumhuriyetimizin 100 yıllık geçmişi ile hesaplaşma hayalleri kuranlara, DSP Türk Milleti'nin hassasiyeti ile karşılık vermiştir, her zaman da bu karşılığı verecektir.' demişti.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.