Sosyal Medya

EKONOMİ

Asgari ücretli çalışan işçilere müjde! Yüzde 60 zam, maaşlar 15.000 TL olacak!

Asgari ücretle çalışanlara müjdeli haber duyuruldu ve maaşlara yüzde 60 zam yapılacağı iddia edildi. Bu zam ile beraber taban maaşın 15 bin lira olacağı belirtilerek zam içinde refah payının da olduğu bildirildi.

Bir süredir devam eden kamu işçilerinin toplu iş sözleşmesinde son viraja girildiği belirtilerek zam görüşmelerinin uzun süredir devam ettiği bildirildi. Hükümet tarafından işçi tarafının teklifine sıcak bakıldığı belirtilerek kamu işçilerinin brüt maaşının 15 bin liraya çıkacağı fiade edildi. Ayrıca kamu işçilerine ilk 6 ay için %45 zam ve %15'te refah Payı verileceği belirtilerek İşçi Konfederasyonu tarafından yeni teklif yapıldığı bildirildi.
 
TABAN ÜCRETLER 15 BİN LİRA 
 
700 bin kamu işçisi için devam eden toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde artık sona gelindiği belirtilerek bu görüşmelerin yakından takip edildiği belirtildi. İşçi konfederasyonları masaya 15.000 TL taban ücret ilk 6 ay %45 zam ve %15 refah payı talebiyle oturduğu ifade edildi. 
 
YÜZDE 60 ORANINDA ZAM 
 
Hükümetin teklifi biraz daha düşük olsa da gelen son bilgilere göre işçi kesiminin teklifi kabul edileceği iddia edilerek teklif kabul edilirse maaşlara yüzde 60 oranında zam yapılacağı bildirildi.
 
Hükümet ve işçi konfederasyonları arasında devam eden kamu işçilerine toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde artık son düzlüğe girildiği belirtilerek hükümetin bu tekliflere sıcak baktığı bu zam görüşmelerinin ise 700 bin kamu işçisini ilgilendirdiği bildirildi.
 
ZAM KESİNLEŞMEDİ
 
Toplu iş sözleşmesi kapsamında kamu işçilerinin taban maaşı 15.000 TL'ye yükselirken aynı zamanda ilk 6 aylık %45 zam 2-6 ay için ise %15 zam maaşları ekleneceği iddia edildi. Bu teklif kabul edilirse Ocak Mart döneminden itibaren zamlı maaşların ödeneceği ifade edildi.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.