Sosyal Medya

EKONOMİ

SGK açıkladı! 2023 EYT bayram ikramiyesi ne zaman yatacak?

SGK, nisan ayı içerisinde EYT kapsamında emekli olanların geçmiş Ramazan Bayramı emekli ikramiyesinin bugün hesaba yatacağını açıkladı.

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), nisan ayı içerisinde EYT kapsamında emekli olanların Ramazan Bayramı emekli ikramiyesinin hesaba yatacağı tarihi açıkladı. Yapılan açıklamanın ardından EYT şartlarını taşıyıp nisan ayında gelir ve aylık bağlama işlemi sonuçlanan ve aylık başlangıç tarihi 30 Nisan öncesinde olan sigortalı ve hak sahipleri bayram ikramiyelerinin hesaba yatacağı tarihi araştırmaya başladı. İşte 2023 EYT emekli bayram ikramiyesi sorgulama ekranı...
 
SGK, Emeklilikte Yaşa Takılanlar kapsamında nisanda gelir ve aylık bağlama işlemi sonuçlanan, aylık başlangıç tarihi 30 Nisan'dan önce olanların emekli bayram ikramiyelerinin ödeneceği tarihi duyurdu. Bilindiği gibi mart ayı içerisinde EYT'den emekli olanların Ramazan Bayramı ikramiyelerinin 14-19 Nisan tarihleri arasında yatmıştı. Peki, "2023 EYT bayram ikramiyesi ne zaman, nereye yatacak?" İşte 2023 EYT emekli bayram ikramiyelerinin yatacağı tarih...
 
EYT EMEKLİ MAAŞI NE ZAMAN YATACAK?
 
Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Ramazan Bayramı emekli ikramiyelerine ilişkin açıklamada bulundu.
 
Açıklamada 2023 yılı Mart ayı öncesinde gelir ve aylık almakta olanlar ile Mart ayı içerisinde gelir ve aylık bağlama işlemleri tamamlananların Ramazan Bayramı ikramiyelerinin 14-19 Nisan tarih aralığında ödendiği hatırlatıldı.
 
Nisan ayı içerisinde gelir ve aylık bağlama işlemi sonuçlanan ve aylık başlangıç tarihi 30 Nisan öncesinde olan sigortalı ve hak sahiplerinin Ramazan Bayramı ikramiyelerinin ise 9 Mayıs tarihinde ödeneceğini bildirdi.
 
Böylece işlemleri tamamlanan EYT'lilere 9 Mayıs'ta bayram ikramiyesi ödenecek.
 

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.