Sosyal Medya

RİZE

Muhammed Avcı'dan ÇAYKUR mevsimlik işçilere önemli açıklamalar

AK Parti Rize Milletvekili Adayı ve Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı Muhammed Avcı Çaykur mevsimlik işçileriyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu

AVCI’DAN ÇAYKUR MEVSİMLİK İŞÇİLERİ İÇİN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR
 
AK Parti Rize Milletvekili Adayı ve Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı Muhammed Avcı Çaykur mevsimlik işçileriyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.
 
Bundan önce 4 ay olan çalışma süresini 6 aya çıkardıklarını vurgulayan Avcı, mevsimlik işçilerin işsizlik maaşı, emeklilik günleri, çalışma süresinin uzatılması ve kademeli kadroya geçiş için gerekli adımları atacaklarını söyledi.
 
Avcı: “Çaykur mevsimlik işçilerimizin çalışma sürelerini 4 aydan 6 aya nasıl çıkardıysak, sağlık sigortasıyla ilgili problemleri nasıl çözdüysek inşallah bize ilettiğiniz yeni talepleri de yerine getirmeye çalışacağız.
 
İŞSİZLİK MAAŞI SAĞLANACAK VE EMEKLİLİKLE İLGİLİ PROBLEMLER GİDERİLECEK
 
“Özellikle işçi kardeşlerimizin bizden istediği iki husus vardı. Bunlardan bir tanesi emeklilikle ilgili problemlerdi. Bunları gidermeye çalışıyoruz ve gidereceğiz inşallah. Diğer taraftan işsizlik maaşıyla ilgili talepler vardı. O problemi de inşallah gideriyoruz. Seçimden hemen sonra somut bir adım atmış olacağız.”
 
ÇALIŞMA SÜRELERİNİN UZATILMASI VE KADEMELİ KADROYA GEÇİŞ SORUNU ÇÖZÜLECEK
 
“En önemli taleplerden bir tanesi de çalışma sürelerinin uzatılması veya kademeli kadroya geçişle ilgili taleplerdi. Bunlar hususunda da hem bakanlığımızın nezdinde hem de Çaykur genel müdürlüğümüz nezdinde gerekli projeksiyon çalışmalarını yapıyoruz. Ve seçimden sonra inşallah işçi kardeşlerimizle el ele vererek bakanlık düzeyinde de gerekli çalışmaları yapacağız. Bu problemleri de inşallah çözmüş olacağız.”
 
ÇÖZÜM MERCİİ RECEP TAYYİP ERDOĞAN VE AK PARTİ’DİR
 
“Şunu özellikle söylüyorum umudunuzun istismar edilmesine ve sömürülmesine müsaade etmeyin. Biz bu güne kadar sadece yapabileceklerimizi söyledik. Çözüm mercii AK Parti’dir. Çözüm mercii Recep Tayyip Erdoğan’dır. Bize güvenmeye devam edin. Bu problemleri inşallah hep beraber çözeceğiz.”

4 Yorum

 1. Vatandaş

  Mayıs 21, 2023 Pazar 15:21

  Seçimden 1 gün önce açıklama yap oy için seçimden sonra ses yok şeytan diyor bas oyu chpyede biz size değil Cumhurbaşkanımıza inanıyoruz.

 2. vatansaş53

  Mayıs 21, 2023 Pazar 14:50

  BİR ÇAYKUR EMEKLİSİ OLARAK VE BİR ÜRETİCİ OLARAK KURUMUN İŞLEVİNİ ÇOK İYİ BİLİYORUM.SN VEKİL KADRO VERECEĞİNİ İŞSİZLİK MAAŞI VERECEĞİN İZ 12000 PERSONE ÜCRETLER KARŞILIĞINDA KURUMDA HANGİ İŞ VERECEKSİNİZ.VEREMEZSİNİZ SOKAKTA GEZEREK KART BASIP KAHVEDE OTURARAK. ÖYLE BİR İŞ ALANI YOK.VAR DİYEN İDDA EDEN VARSA YAZSINDA BİLELİM.

 3. Vatandaş

  Mayıs 15, 2023 Pazartesi 17:01

  Son gün yaptığın açıklamanın ne kadar samiyetsiz bulduğumuzu bugün sandıktan çıkan sonuçtan anlamışsındır diye düşünüyorum

 4. Çoban

  Mayıs 13, 2023 Cumartesi 18:15

  Çay kanunı çıkardığınız gibimi acaba

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.