Sosyal Medya

AK PARTİ

AK Parti'nin Meclis yönetimi belli oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılan MYK toplantısında AK Parti'nin Meclis yönetimi için isimler belirlendi.

AK Parti'nin yeni grup başkanı Adalet Komisyonu Başkanı Abdullah Güler oldu. Mevcut grup başkanvekilleri Özlem Zengin ve Muhammet Emin Akbaşoğlu'nun görevlerine devam etmesi kararlaştırılırken Eski Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, AK Parti İnsan Hakları Başkanı Leyla Şahin Usta, vekil seçilen oyuncu Bahadır Yenişehirlioğlu, 28. Dönemde grup başkanvekili olarak görev yapacak.
 
TBMM'de çekilen kurayla yeni milletvekillerinin odaları belirlendi
 
TBMM'de, 28'inci Dönem'de seçilen milletvekillerine oda tahsisi için kura çekimi yapıldı. 28'inci Dönem Milletvekili Çalışma Odalarının tespiti amacıyla bugün saat 14.00'te, TBMM Başkanlık Divanı Toplantı Salonunda, siyasi parti grup temsilcilerinin katılımı ile kura çekimi gerçekleştirildi.
 
Halkla İlişkiler Binasındaki 340 oda için kura çekimi yapıldı. Kura çekimine TBMM Genel Sekreteri Mehmet Ali Kumbuzoğlu, siyasi parti temsilcileriyle Milletvekili Hizmetleri Başkanlığı yetkilileri katıldı. 27'nci Dönemde milletvekili olup 28'inci Dönemde de milletvekili seçilenlerden kuraya girmek istemeyen milletvekillerinin mevcut odalarını kullanmaya devam edecekleri belirtildi. Engelli ve sağlık sorunu olan milletvekillerine, meclis çalışmalarına katılımlarını kolaylaştırabilmek için Genel Kurula yakın odalar tahsis edildi. Siyasi parti genel başkanlarının odalarını belirlemek için kura çekimi yapılmadı. Genel başkanlar için ayrı bir oda düzenlemesine gidileceği bildirildi. Komisyon başkanları ve TBMM Meclis Başkanlık Divanı Üyelerinin odaları belirlendikten sonra oda çıkmayan milletvekilleri için yeniden kura çekimi yapılacak. 

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.