Sosyal Medya

POLİTİKA

CHP'ye oy vermeyenleri fişlemeye başladılar!

Seçimin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın galip gelmesine sinirlenen İzmir Büyükşehir Belediyesi şirketi İZDOĞA personeli sosyal medya hesabından farklı partilere oy verenlere tepki göstererek "Acıma yok" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin iki turunda da büyük farkla galip Recep Tayyip Erdoğan çıktı.
 
Bu durum muhalif seçmeni hayal kırıklığını uğratırken tehdit içeren paylaşımlar sosyal medyada tepkiye sebep olmaya devam ediyor.
 
Seçimlerin ardından 6 Şubat depremlerinde mağdur olan depremzede vatandaşlardan fırına giren çocuğa kadar birçok vatandaş tehdit edildi.
 
Öte yandan da muhalif şirketler oy fotoğrafı istenerek işten çıkartma tehditleri yaşandı.
 
Bunun bir örneği ise CHP'nin kalesi olarak görülen İzmir'de yaşandı.
 
CHP'ye oy vermeyenlerin listesi hazırlandı
CHP’li İzmir Büyükşehir Belediyesi şirketi İZDOĞA personeli ve aynı zamanda Menemen CHP üyesi olan Hayriye Çelik seçimin ardından skandal sözlere yer verdi.
 
Çelik, İzmir Büyükşehir ve CHP’li ilçe belediyelerinde kendisi ve yakınları çalışıp, seçim sürecinde diğer siyasi partiye destek olanların tespit ettiklerini ve liste hazırladıklarını söyledi.
 
"Acıma yok" diyen Çelik, o kişileri işten çıkartıp yerine seçimde gönüllü olarak CHP’ye çalışan partilileri alacaklarını ima etti.
 
 
"Git devlet kurumlarında çalış"
Çelik sosyal medya hesabında şu ifadelere yer verdi:
 
Babası, annesi, abisi, ablası, kardeşi CHP ilçe belediyelerimizde ya da Büyükşehir Belediyesi'nde çalışıp başka siyasi partiye koşturanların hepsinin listesini hazırlıyoruz.
 
Acıma yok. Bizim gönüllü arkadaşlarımızın hakkını yedirmeyeceğiz. Onlara yok öyle hem belediyede çalışıp hem hainlik yapmak. Madem bu partiyi sevmiyorsun, belediyesine de tenezzül etme. Git devlet kurumlarında çalış.
 

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.