Sosyal Medya

GÜNDEM

Zonguldak'ta maden ocağında göçük: 1 kişi öldü 6 işçi yaralı

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde bir maden ocağında göçük meydana geldi. Göçük altında kalan işçilerden biri hayatını kaybetti, 6 kişi de yaralı olarak kurtarıldı.

Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Armutçuk Müessesesi maden ocağında eksi 450 kotunda tavan çökmesi sonucu göçük oldu.
 
Durumun bildirilmesi üzerine olay yerine polis, sağlık, UMKE, AFAD ve TTK tahlisiye ekipleri sevk edildi.
 
Göçük altında kalan işçilerin kurtarılması için çalışma başlatıldı. Göçük sebebiyle 1 işçi hayatını kaybederken, 6 kişi de yaralandı. Yaralılar hastaneye nakledildi.
 
Bakan Işıkhan: Uzman müfettişler görevlendirildi
 
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan da konuyla ilgili açıklama yaptı.
 
Işıkhan, "Zonguldak’ın Ereğli ilçesindeki maden ocağında meydana gelen göçük nedeniyle büyük bir üzüntü yaşıyoruz. Vefat eden işçimize Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı; yaralı işçilerimize acil şifalar diliyorum. Kazayı araştırmak üzere Bakanlığımıza bağlı uzman müfettişler görevlendirilmiş olup, olay yerine intikal etmişlerdir." dedi.
 
"Herhangi bir patlama söz konusu değil, göçük"
 
Zonguldak Valisi Hacıbektaşoğlu, bölgeye gelerek inceleme yaptı, yetkililerden bilgi aldı.
 
Herhangi bir risk olmadığını dile getiren Hacıbektaşoğlu, "Herhangi bir patlama söz konusu değil, göçük. Şu an için bütün ocağı, işletmeyi riske atacak bir durum söylemiyor arkadaşlarımız." diye konuştu.
 
Sağlık Bakanı Koca: Genel durumları iyi
 
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından yaralanan işçilerin son durumlarına ilişkin açıklama yaptı. Bakan Koca, açıklamasında şu bilgilere yer verdi: 
 
"Yaralanan 2 kişi ile olay mahallinde ayağından yaralanan 1 kişi, tedavilerinin ardından taburcu edildi. Diğer 3 kişinin tedavisi acil serviste devam ediyor. Genel durumları iyi. İlk ambulansımız ilgili alana olayın akabinde 4 dakikada ulaştı. 11 ambulans, 2 UMKE Timi, 1 UMKE Acil Müdahale Aracı ile 45 sağlık personeli görevlendirildi. Sürdürülen arama ve kurtarma çalışmaları ise tamamlanmış durumda. Hastalarımıza acil şifalar, hayatını kaybeden vatandaşımıza Allah’tan rahmet ve yakınlarına başsağlığı diliyorum."

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.