Sosyal Medya

RİZE

Tahsin Ocaklı yaş çaya zam istedi

CHP Rize Milletvekili Tahsin Ocaklı, kuru çaya yapılan zamların aksine yaş çay fiyatına zam yapılmamasını eleştirerek, üreticilerin mağdur edildiğini vurguladı.

CHP Rize Milletvekili Tahsin Ocaklı, kuru çaya yapılan zamların aksine yaş çay fiyatına zam yapılmamasını eleştirerek, üreticilerin mağdur edildiğini vurguladı.
 
Ocaklı yaptığı açıklamada son olarak kuru çaya yüzde 15 oranında yeni bir zam daha yapıldığını hatırlatarak, "Aynı gün mazota ve diğer her şeye zam yapılırken ne yazık ki çay üreticisine yapılan haksızlık devam ediyor. Kuru çaya yapılan yüzde 80'i bulan zamma karşılık yaş çay üreticisine henüz hiçbir zam yapılmadı; 11,30 TL konvansiyonel ve 18 TL organik çay üretimindeki fiyatlar stabil olarak duruyor. Bu büyük bir haksızlıktır. Bunun bir cezası, bir karşılığı olmalı." dedi.
 
"Ya Yaş Çaya Zam Vereceksiniz ya da Sokaklara Çıkacağız"
 
Yaş çay fiyatı açıklandığında dolar kuru 19,50 TL, bugün ise 27 TL civarında olduğunu kaydeden Ocaklı, "Gıda enflasyonunda dünya dördüncüsü olan Türkiye'de her şeye zam yapıldı, bir tek yaş çay fiyatı olduğu gibi duruyor. Çay üreticileri emeğinin karşılığını alamamaktan şikayetçi. Buradan iktidarı uyarıyoruz. Bu kadar bu insanları, çay üreticisini, ÇAYKUR çalışanlarını ezemezsiniz. ÇAYKUR çalışanını kadrosuz bırakarak, 6 ay çalıştırarak diğer zamanlarda ne yapacağına kayıtsız kalmanızı artık kabullenmiyoruz. Bunun için sokağa çıkma zamanı geldi, bilesiniz. Ya yaş çaya zam vereceksiniz ya da sokaklara çıkacağız.” diye konuştu.

1 Yorum

  1. çalışan

    Eylül 18, 2023 Pazartesi 23:29

    sayın vekilimiz biz ler 53 yaşında emekli olmak istemiyoruz emekli maaşı ile ne çocuk okutabiliriz nede ev kirası geçinme olur mu .yardımcı olurmusunuz .yerel seçime aylar kala çok mağduruz.çalışamk istiyoruz .

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.