Sosyal Medya

RİZE

Rize'de tefecilik operasyonu: 6 gözaltı

Rize’de tefecilik yaptığı öne sürülen kişilere yönelik düzenlenen operasyonda 6 şüpheli gözaltına alındı.

Rize İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince 100 kişiyi mağdur edip haksız kazanç elde eden tefecilik şebekesine operasyon düzenlendi. Operasyon sonucunda 6 kişi gözaltına alındı.
 
İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince kentte "Tefecilik Suçu" kapsamında sürdürülen çalışmalar sonucunda 100 mağdurun tespit edildiği belirtilerek, tefecilerin işyeri ve evlerine operasyon düzenlendiği ifade edildi.
 
Aramalarda, senet, fiş, çek, makbuz, ajanda vb. 14 klasör evrak, dijital materyal, 142 bin 465 TL, 800 Dolar, 1 adet ruhsatsız tabanca ve 92 fişek ele geçirildiği bilgisine yer verilen açıklamada, 6 şahsın gözaltına alındığı ve haklarında İl Emniyet Müdürlüğünce adli işlemlerin yapıldığı kaydedildi. Şüphelilerden 2’sinin çıkarıldıkları hakimlikçe adli kontrol kararı ile serbest bırakıldığı, 4 şüphelinin ise yurtdışı çıkış yasağı ve adli kontrolle beraber 70 bin lira kefaletle serbest bırakıldığı bildirildi.
 
Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin il genelinde suç ve suçlu ile mücadelesinin kararlılıkla devam edeceği belirtildi.

  • Rize'de tefecilik operasyonu: 6 gözaltı

  • Rize'de tefecilik operasyonu: 6 gözaltı

  • Rize'de tefecilik operasyonu: 6 gözaltı

  • Rize'de tefecilik operasyonu: 6 gözaltı

1 Yorum

  1. adalet kimin için var

    Eylül 19, 2023 Salı 15:01

    tefecilik yapıyorlar ve serbestler bravo adalet yine adamına göre adalet

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.