Sosyal Medya

RİZE

Rize'de Çocuk Nefroloji ve Çocuk Endokrinoloji uzmanları göreve başladı

Sağlık Bakanlığı tarafından 112. Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü Kurası sonucunda Rize’ye ilk kez atanan Çocuk Endokrinoloji ve Çocuk Nefroloji uzmanı göreve başladı.

Rize Eğitim Araştırma Hastanesine bağlı olarak Rize Devlet Hastanesi hizmet binasında göreve başlayan Çocuk Endokrinoloji Uzmanı Dr. Gizem Şenkaya ve Çocuk Nefroloji Uzmanı Dr. Emre Keleşoğlu hasta kabulüne başladı.
 
Rize Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Tepe, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Yıl içerisinde gerçekleşen atamalar sonucu Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanemize ataması yapılan Çocuk Endokrinoloji ve Çocuk Nefroloji uzman hekimlerimiz Rize Devlet Hastanesi çocuk bölümünde vatandaşlarımıza hizmet etmek için görevlerine başladılar. Artık alanında uzman hekim arkadaşlarımızın ilimizde göreve başlamasıyla hasta ve hasta yakınlarımız çevre illere gidip mağdur olmayacak. ” dedi.
 
Özellikle ihtiyaç duyulan branşlarda yapılan bu atamalarla birlikte sağlık tesislerinde doktor eksikliğinin büyük oranda giderildiğini belirten Tepe, “Yeni başlayan hekimlerimizin ilimize hayırlı olmasını temenni ediyor, tüm vatandaşlarımıza sağlıklı günler diliyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

  • Rize'de Çocuk Nefroloji ve Çocuk Endokrinoloji uzmanları göreve başladı

  • Rize'de Çocuk Nefroloji ve Çocuk Endokrinoloji uzmanları göreve başladı

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.