Sosyal Medya

RİZE

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünde değişim

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Esra Alemdaroğlu görevinden alınarak aynı göreve Samsun İl Kültür ve Turizm Müdürü Adnan İpekdal'ın ataması yapıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan bazı bakanlıklardaki görevden alma ve atamalar kapsamında Kültür ve Turizm Bakanlığında yapılan atama ve görevden almalarda Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Esra Alemdaroğlu'nun yerine Samsun İl Kültür ve Turizm Müdürü Adnan İpekdal'ın ataması yapıldı. Atamaların 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2. ve 3. maddeleri gereğince yapıldığı kaydedildi.
 
Alemdaroğlu, Rize Valiliği İl Sosyal Etüt ve Proje Müdür Vekili iken Ağustos 2020'de Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü olarak atanmıştı.
 
Trabzon Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Bölge Müdürü iken Temmuz 2018'de Samsun İl Kültür ve Turizm Müdürü olarak atanan ve 5 yıldır bu görevi sürdüren Rize'nin yeni İl Kültür ve Turizm Müdürü Adnan İpekdal aynı zamanda İlim Yayma Cemiyeti Samsun Şube Başkanı idi.
 
ADNAN İPEKDAL KİMDİR?
 
10.04.1974 tarihinde Samsun İli Çarşamba İlçesi'nde doğdu. Samsun Çarşamba Ağcagüney İlkokulu, Samsun İmam Hatip Lisesi'nde ve Selçuk Üniversitesi Eğitim Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun olan İpekdal, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Eski Türk Edebiyatı Bilim Dalı'nda yüksek lisans mezunu. Evli ve 4 çocuk babasıdır.
 
2003 - 2004 yılları arasında Samsun Kavak Çok Programlı Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni,
 
2004 - 2009 yılları arasında Samsun İlkadım Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü,
 
2009 - 2011 yılları arasında Samsun İl Sosyal Hizmetler Müdür Vekili,
 
2011 - 2012 yılları arasında Samsun İl Sosyal Hizmetler Müdürü,
 
2012 - 2013 yılları arasında Samsun Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Vekili,
 
2013 - 2018 yılları arasında Trabzon Kredi Yurtlar Kurumu Bölge Müdürü olarak görev yaptı.
 
2018 - 2023 yılları arasında Samsun İl Kültür ve Turizm Müdürü

  • Rize İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünde değişim

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.