Sosyal Medya

EKONOMİ

FAST limiti 50 bin liraya yükseltildi

7 gün 24 saat boyunca bankalar arası hızlı para transferi yapılmasını sağlayan FAST işlemlerinde üst limit 50 bin lira olarak güncellendi.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), FAST (Fonların Anlık ve Sürekli Transferi) Sistemi işlemlerinde üst limiti güncellediğini duyurdu.

Yapılan açıklamaya göre, bugünden itibaren FAST işlemlerindeki işlem başına ödemelerin üst limiti 50 bin liraya çıkarıldı.

Bu değişiklikle birlikte, 7 gün 24 saat boyunca istenilen anda ve kişiye, Elektronik Fon Transferi (EFT) aracılığıyla 50 bin liraya kadar olan bakiyeler gönderilebilecek.

Ayrıca, FAST-TR Karekod kullanılarak gerçekleştirilecek dinamik doğrulamalı iş yeri ödemelerinde tek seferde 100 bin liraya kadar işlem yapılabilecek.

Merkez Bankası'nın internet sitesinde yer alan bilgilendirmede şu ifadelere yer verildi:

FAST Sistemi'nde işlem başına uygulanacak bir üst limit bulunmaktadır. Sistem 8 Ocak 2021'de ödemelerin üst limiti 50 lira olarak işletime alınmış olup kademeli olarak artırılarak 21 Aralık 2023 tarihi itibariyle işlem başına ödemelerin üst limiti 50 bin liraya yükseltilmiştir. FAST-TR Karekod kullanılarak gerçekleştirilecek dinamik doğrulamalı iş yeri ödemelerinde ise tek seferde 100. bin liraya kadar işlem yapılabilmektedir."

 

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.