Sosyal Medya

EKONOMİ

Doğalgaza bu kış zam yapılmayacak

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar "Şu an bir enerji bakanı olarak söyleyebilirim ki bir doğalgaz zammı planlamıyoruz" dedi.

Kış aylarının gelmesiyle birlikte, doğalgaz faturalarına olası bir zam konusundaki spekülasyonları sonlandırmak adına Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar'dan olumlu bir açıklama geldi.
 
CNN Türk canlı yayınında soruları yanıtlayan Bakan Bayraktar, vatandaşlara doğalgaz müjdesi vererek, bu kış için planlanan bir doğalgaz zammının olmadığını belirtti. Bakan Bayraktar, şu ifadeleri kullandı: "Şu an bir enerji bakanı olarak söyleyebilirim ki bir doğalgaz zammı planlamıyoruz. Yine de elbette biz verimli kullanalım enerjilerimizi. Dünyada da fiyatlar makul seviyelerde. Bu da elimizi rahatlatıyor. Avrupa'da elektrik ve doğalgazda en ucuz ikinci ülkeyiz."
 
Ayrıca, Bakan Bayraktar, vatandaşları enerjide desteklemeye devam edeceklerini vurgulayarak, konut, ibadethane ve cem evi abonelerinin belirli bir tarih aralığında doğalgaz kullanımına devlet tarafından sağlanan destek hakkında bilgi verdi. Bu kapsamda, belirli bir tarih aralığındaki doğalgaz tüketimi için sistem kullanım bedellerinin devlet tarafından ödeneceğini ve belirlenen tarihler arasında 25 metreküpe kadar olan doğalgaz tüketiminin ücretsiz olacağını belirtti.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.