Sosyal Medya

AK PARTİ

AK Parti'den 6 Rizeli Belediye Başkan Adayı

31 Mart 2024'te yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nde, AK Parti İstanbul'da belediye başkanı adayı olarak 6 Rizeli ismi gösterdi.

31 Mart 2024'te yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nde, AK Parti İstanbul'da belediye başkanı adayı olarak 6 Rizeli ismi gösterdi. Bu isimler, daha önce 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde aynı ilçelerden AK Parti'den belediye başkanı olarak seçilen isimlerdir. İstanbul'dan aday gösterilen Rizeli belediye başkan adayları ve ilçeleri şu şekildedir:
 
1. İsmet Yıldırım - Aday olduğu İlçe: Ümraniye Belediye Başkan Adayı
2. Ahmet Poyraz - Aday olduğu İlçe: Çekmeköy Belediye Başkan Adayı
3. Haydar Ali Yıldız - Aday olduğu İlçe: Beyoğlu Belediye Başkan Adayı
4. Ömer Arısoy - Aday olduğu İlçe: Zeytinburnu Belediye Başkan Adayı
5. Av. Mustafa Naim Yağcı - Aday olduğu İlçe: Ataşehir Belediye Başkan Adayı
6. Kadem Ekşi - Aday olduğu İlçe: Maltepe Belediye Başkan Adayı
 
 
AV. MUSTAFA NAİM YAĞCI KİMDİR?
 
3 Kasım 1975’te Rize’nin Çayeli ilçesi Aşıklar Köyünde dünyaya geldi. İlkokulu köyünde tamamladıktan sonra 1987-1989 yılları arasında, Rize/Akarsu Köyü Kur’an Kursu’nda hafızlık eğitimini tamamladı.
 
Orta okulu Çayeli İmam Hatip, liseyi Kadıköy İmam Hatip lisesinde okudu. 1995 yılında Kadıköy İmam Hatip Lisesi’nden mezun oldu, 1996 yılında kayıt yaptırdığı İ.Ü.Hukuk Fakültesi’nden 2000 yılında mezun oldu
 
1997 yılında Rize’de başladığı İmam-Hatiplik görevini, Kadıköy Müftülüğü Fenerbahçe Selamiçeşme Camii’nden istifa ile ayrıldığı 2004 yılına kadar sürdürdü.
 
2004 yılında Ataşehir’de, ortağı olduğu ofiste serbest avukatlık yapmaya başladı.
 
2013-2018 yılları arası AK PARTİ Ataşehir İlçe Başkanlığını yaptı.
 
31 Mart 2019 Yerel seçimleriyle meclis üyeliğine seçildi, meclis üyeliği Ataşehir Belediye Meclisinde Ak Parti Grup Başkan vekili ve Hukuk Komisyonu üyesi, İBB meclisinde de Hukuk Komisyonu üyesi olarak devam ediyor.
 
Ortaokul ve lise yıllarında Milli Gençlik Vakfı yönetimlerinde, Üniversite yıllarında din görevliliği yanında hemşeri, eğitim ve çeşitli alanlarda faaliyet gösteren derneklerde bulundu. Sonrasında Ataşehir Site Spor Kulübü yöneticiliği, Türkcan (Türkçemizi Canlandırma) Derneği Yönetim Kurulu üyeliği ve bir dizi dernekte aktif görevlerde bulundu.
 
Kadıköy İmam Hatip Lisesi Mezunlar Derneği(KİHL Mezder) başkan yardımcılığı görevinde bulundu.
 
Halen KAİM Vakfı kurucu mütevelli ve yönetim kurulu üyeliği,
 
RİDEVA Vakfı kurucu mütevelli ve denetim kurulu başkanlığı ile
 
Ataşehir Mimar Sinan Camii Dernek Başkanlığı vazifeleri devam ediyor.
 
1997 yılında kurdukları, Ataşehir/Kayışdağı Mahallesinde, inşaat malzemeleri üzerine faaliyet gösteren, aile şirketi var.
 
Şevval ve Ahmet Hamdi adında iki çocuğu var.
 
 
 
AHMET POYRAZ KİMDİR?
 
1964 yılında, Rize'nin Çayeli ilçesinde doğmuştur.
 
Eğitim hayatının ilk ve ortaokul öğrenimini İstanbul’da, lise öğrenimini Rize’de, yüksek tahsilini de yurtdışında tamamlamıştır.
 
Tahsil hayatından sonra dedesinin kurduğu aile şirketlerinde yöneticilik yapmıştır.
 
Siyasi kariyerine 2003 yılında AK Parti Ümraniye İlçe Başkanı olarak başlamıştır.
 
İki dönem bu görevi yürütmüş ve 2008 yılında Çekmeköy Belediye Başkanlığı için görevinden ayrılmıştır.
 
2009 yerel seçimlerinde kurucu Çekmeköy Belediye Başkanı olan Ahmet Poyraz, 2014 ve 2019 yerel seçimlerinde de seçilerek, üç dönemdir bu görevi yürütmektedir.
 
Evli olan Ahmet Poyraz üç çocuk babasıdır.
 
 
HAYDAR ALİ YILDIZ KİMDİR?
 
1971 yılında Rize’nin Güneysu ilçesinde doğdu.
 
1993 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu.
 
1996 yılından bu yana kendisine ait hukuk bürosunda serbest avukatlık yapmaya devam eden Haydar Ali Yıldız sırasıyla; Ak Parti Beyoğlu Kurucu İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği, Seçim İşleri Birim Başkanlığı, Teşkilat Birim Başkanlığı görevlerinde bulundu.
 
3 Kasım 2002 ve 28 Mart 2004 seçimlerinde Beyoğlu Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) Başkanlığı görevini ifa etti.
 
Temmuz 2004 yılından itibaren Ak Parti Beyoğlu İlçe Başkanlığı görevinde bulundu.
 
26 Haziran 2009 tarihinde AK Parti İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi olarak seçildi ve İl Başkan Yardımcılığı- İl Seçim İşleri Başkanlığı görevine getirildi.
 
27 Mayıs 2012 İl Kongresi sonrasında Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı olarak atandı.
 
29 Mayıs 2013’de Kurucu Mütevelli Heyeti Başkanı olarak Okçular Vakfı’nın kuruluşunda yer aldı. Halen Vakfın Mütevelli Heyeti ve Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdürmektedir.
 
12 Eylül 2010 Referandum, 12 Haziran 2011 Genel Seçimleri, 30 Mart 2014 Yerel Seçimleri ve 10 Ağustos 2014 Cumhurbaşkanlığı seçiminde AK Parti İstanbul İl Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanlığı görevlerinde de bulunan Av.Haydar Ali Yıldız, 7 Haziran 2015 Genel Seçimlerinde AK Parti İstanbul 2. Bölge Milletvekili olarak seçildi. 26. Dönem AK Parti İstanbul Milletvekili görevinde bulundu.
 
6 Ağustos 2018 tarihinde Cumhurbaşkanı Başdanışmanı olarak görevde bulundu.
 
31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde Beyoğlu Belediye Başkanı seçilen Haydar Ali Yıldız, mazbatasını alarak göreve başladı.
 
 
 
KADEM EKŞİ KİMDİR?
 
1965 yılında Rize’de doğdu. İlk ve orta öğrenimini İstanbul, Maltepe’de tamamladı. 1990 yılında İstanbul Ünv. Müh. Fakültesi Jeofizik Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. Mezuniyet sonrasında 1991 yılına kadar iş hayatına Bayındırlık ve İskan Bakanlığı bünyesinde mühendis olarak devam etti.
 
Kamuda başlayan iş hayatı, 1991 yılında kurduğu şirketinde mimarlık ve mühendislik alanında, proje ve müşavirlik hizmetleri, inşaat alanında konut yapımı, yer bilimleri kapsamında geoteknik çalışmalarına devam etmektedir.
 
Boğaziçi Üniversitesi Çevre bilimleri Enstitüsü’nde ekoloji üzerine, Bahçeşehir Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi üzerine akademik çalışmalar yapmıştır.
 
Kamu ve sivil toplum kuruluşlarında yönetim kurulu üyeliği ve dernek başkanlığı gibi görevlerde bulunmuştur. Bu görevlerden birçoğunu sürdürmektedir.
 
Edindiği tüm tecrübe ve birikimlerini sempozyumlarla, bilimsel etkinlik ve makalelerle, yurt içi ve yurt dışında çeşitli platformlarda sunmaktadır.
 
• T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı UMREK Yönetim Kurulu Üyesi
• İTO - İstanbul Ticaret Odası Meclis üyesi
• İBB - İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi
• MMG - Mimar ve Mühendisler Grubu Denetleme ve Yüksek İstişare Kurulu üyesi
• MÜSİAD yapı sektör kurulu üyesi
• DEİK- Uluslararası Teknik Müşavirlik İş Konseyi (YK)
• GYODER üyesi
• GİV - Girişimci İş adamları Vakfı kurucusu
• Türkiye Deprem Mühendisleri Derneği kurucusu
• TMMOB - Jeofizik Mühendisleri Odası üyesi
• ÇEKÜD - Çevre Kültür Derneği üyesi
• KIZILAY - Genel Merkez Delege
• RİDEF- Rize Dernekler Federasyonu - İstişare kurulu üyesi
• Ekşioğlu Vakfı - Meclis Başkan Vekili
• Maltepe Spor Kulübü - Üye
• Maltepe Rizeliler Derneği - Üye
 
Kadem Ekşi, evli ve iki çocuk babasıdır.
 
 
İSMET YILDIRIM KİMDİR?
 
1960 yılında Ümraniye’de doğan İsmet Yıldırım, Bayburt kütüğüne kayıtlı olup aslen Rizeli’dir. İlk ve ortaokulu Ümraniye’de okumuş, liseyi Bakırköy’de bitirmiştir. 1982 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi’nden İnşaat Mühendisi unvanıyla mezun olmuştur.
 
Mezuniyetin ardından aile şirketinde müteahhitlik yaparak birçok konut ve tesisin yapımını gerçekleştirmiştir. Bu yıllar müteahhitliğin yanında çeşitli meslek kuruluşlarında ve sivil toplum örgütlerinde görev almıştır. 1999 yılında KİPTAŞ’a Genel Müdür olan İsmet YILDIRIM, görev süresi boyunca İstanbul’un çeşitli semtlerinde teknik donatı alanları, okulları, camileri ve çarşılarıyla modern şehirler kurmuş olup, bu şehirlerdeki konut sayısı 80 bine ulaşmıştır. Uzun yıllar üzerinde çalıştığı, proje ve bürokratik işlemlerin tamamlandığı tarihi ve kültürel “Süleymaniye Projesi’nin” inşasına da başlamış bulunmaktadır.
 
Evli ve iki çocuk babası olan Yıldırım, İngilizce bilmektedir.
 
 
ÖMER ARISOY KİMDİR?
 
1974’te Rize Çamlıhemşin’de doğdu. İlk, orta, lise öğrenimini burada tamamladı. 1989’da Marmara Üniversitesi Basın – Yayın Yüksekokuluna girdi, üç yıl devam etti. 1992’de İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesine girdi ve 1997’de mezun oldu. Bir süre serbest avukatlık yaptı.
 
1999’da Zeytinburnu Belediyesi Başkan Danışmanı, 2004’te Başkan Yardımcısı oldu. 10 yıl boyunca hukuk işleri, kültür, bilgi işlem, yazı işleri ve insan kaynakları sorumluluğunu yürüttü, encümen ve ihale komisyonu başkanlığı yaptı. Zeytinburnu Belediyesi Kültür Yayınlarını yönetti
 
Ekim 2014’te Toplu Konut İdaresi Başkanlığı Strateji Geliştirme Dairesi Başkanı olarak görevlendirildi. Doğal ve kültürel mirasla uyumlu yeni bir konut politikası oluşturulmasına katkı sağlamak üzere Ev ve Şehir seminerlerini düzenledi. TOKİ Kültür Yayınlarını hayata geçirdi.
 
Eylül 2016’da Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı olarak atandı. 3. Millî Kültür Şûrası, 3. Turizm Şûrası ve 6. Ulusal Yayın Kongresinin düzenlenmesinde etkin rol aldı. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine geçilmesiyle, Temmuz 2018’de Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı oldu.
 
Kasım 2018’de AK Parti Zeytinburnu Belediye Başkan Adaylığı için Bakanlıktan ayrıldı. 31 Mart 2019 mahalli idareler seçiminde Zeytinburnu ilçesinin 5. Belediye Başkanı olarak seçildi. Türk Dünyası Belediyeler Birliği yönetim kurulu üyesi olan Arısoy, evli ve üç çocuk babasıdır.
 

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.