Sosyal Medya

RİZE

Kar lastiği ve zinciri olmayan Ayder'e gitmesin!

Festival günlerinde Çamlıhemşin'den Ayder Yaylası'na çıkacak araçlarda kar lastiği ve zincirsiz araçlara geçiş izni verilmeyecek.

Festival günlerinde Çamlıhemşin'den Ayder Yaylası'na çıkacak araçlarda kar lastiği ve zincirsiz araçlara geçiş izni verilmeyecek.

AYDER KIŞ FESTİVALİ (KARDAN ADAM FESTİVALİ) ULAŞIM VE GÜVENLİK KOMİTESİ KARARLARI
 
27-28 Ocak 2024 tarihinde Ayder Turizm Merkezinde gerçekleșecek olan Kış (Kardan Adam) Festivalinde alınması gereken emniyet ve güvenlik tedbirleri Ulaşım ve Güvenlik Komitesince belirlenmiş olup aşağıdaki kararlar alınmıştır:
 
1. Otoparkı kullanılacak olanlar ile, otopark dışında araçların park edilmesinin sağlanması, park yerinde araçların düzenli park edilmesinin kontrolünü yapmak üzere yeterli sayıda personel görevlendirilecek, otopark giriș çıkışlar ișaretler ile belirtilecek, araçlar park edilmeye otoparkın üst noktasından alt noktaya doğru (Kaçkar Resort Otel tarafindan, şantiye Alanı Ayder Yaylası girişi bölgesine doğru yukardan aşağıya) başlanacak.
 
 2. Festival alan bölgesi, Jandarma üst arama noktası kurulacak olan Kaplica Inşaatı önünden başlayarak, Kunç Mevkii noktasına kadar olan (Son Jandarma Kontrol noktası) bölümü içermektedir.
 
3. 2'inci maddede belirteler alan içerisinde 27,28 Ocak 2024 tarihinde gerçekleşecek Festival süresince özellikle konser alanı bölgesi bașta olmak üzere(Yeşil Alan olarak tabir edilen alanda);
 
-Ateş yakılması
-Șambrel ve benzeri başka malzemeler ile kayılması
-Şambrel satılması
-Alkol tüketilmesi yasaktır.
 
4. Üst arama noktasında yapılacak kontrollerde Festival alanı içerisine kesici, delici, patlayıcı yaralayicı, parlayıcı maddeler ile ruhsatl/ruhsatsız her türlü tabanca silah, tüfek, drone vb. araçlar ve her türlü alkollü içecek (șișeli, kutulu) kesinlikle alınmayacaktır, bu kapsamda Festival öncesinde gerekli duyurular, bilgilendirmeler yapılarak vatandaşların bilgilendirmeleri reklam ve yayın komitesi tarafindan sağlanacaktır.
 
 
5. Festival alanına daha önce plakaları belirlenmiş araçlar haricinde kesinlikle araç giriş olmayacaktır.
 
6. Ayder Yaylasında faaliyetleri devam eden inșaat firmaları ile görüşülecek ve Festival süresince (27-28 Ocak 2024) iş makinası, kamyonet, beton mikseri gibi araçlar Festival bölgesinde kullanılmayacak, trafiğe çıkmayacaktır.
 
7. Ayder Yaylasında bulunan işletmeler yiyecek, içecek vb. ihtiyaçların giderilmesi için lojistik faaliyetlerin girișini erken saatlerde gerçekleștirip tamamlayacak, özellikle Festivalin en yoğun olduğu (öğle, öğleden sonra ve akşamüzeri) lojistik ihtiyaçları için araçların Festival alanına girişleri kısıtlanacaktır.
 
7. 2'inci maddede belirtilen festival alanı içerisinde ATV, UTV gibi araçlar ile trafik olușturulmayacaktr. Bu araçları kullanacak özellikle ișletme sahiplerine gerekli uyarılar yapılacaktır.
 
9. Festival süresince gerekli emniyet ve asayiș tedbirlerinin sağlanıp, vatandaşların huzuru, günübirlik gelen vatandașların bölgeden sağlıklı bir şekilde ayırmaları, trafikte oluşabilecek olumsuzlukların önüne geçilmesi, festivalin daha güvenli ve huzurlu geçirilmesinin sağlanması, ilerleyen saatlerde oluşabilecek her türlü olumsuz durumun önüne geçilmesi, bölgenin hassasiyeti dolayısıyla festival alanında gerçekleşecek müzik yayını ve her türlü eğlence faaliyetleri 27 Ocak 2024 Cumartesi günű saat 21:00, 28 Ocak 2024 Pazar günü ise saat 18:00 itibari ile sonlandırlacaktır.
 
10. 9'uncu maddede belirtilen bölgelerde belirtilen satlerden sonra kolluk güçleri vatandaşlara bölgeyi boșaltmaları hususunda uyarılarda bulunacak olup, 27-28 Ocak 2024 tarihlerinde saat 00.00`dan sonra konser alanı olarak kullanılan, yeșil alan olarak tabir edilen bölge boșaltlacak, ateș yakılarak oturulması kesinlikle yasaklanacaktır.
 
11. Festival Alanında yeterli sayıda Ambulans ile İtfaiye aracının tüm festival süresince 7/24 Ayder Turizm Merkezi bulunması sağlanacak olup, Çamlıhemşin Belediyesi ve Çamlıhemşin Devlet Hastanesi ile koordineli gerekli tedbirler alinacaktır. Ayrıca bir çekici aracınında bölgede bulunması sağlanacaktır.
 
12. Ayder Turizm Bölgesinde festivalin gerçekleştirileceği tarihte yoğun kar yağışı olacağı değerlendirmekte olup, Çamlıhemșin İlçe Emniyet Amirliğince ilçe girişinde Kış Lastiği Uygulaması gerçekleşecek, kış lastiği olmayan araçlar Ayder Turizm Bölgesine ve Festival alanına kesinlikle alınmayacaktır.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.