Sosyal Medya

RİZE

Rize için güzel projeler yapılıyor

Rize Valisi İhsan Selim Baydaş, Gümüşhane'de 62 dönümlük arazi satın alarak Gümüşhane Özel İdaresi ile ortaklaşa güneş enerjisi santrali (GES) kurmak istediklerini açıkladı.

Rize Valisi İhsan Selim Baydaş, Gümüşhane'de 62 dönümlük arazi satın alarak Gümüşhane Özel İdaresi ile ortaklaşa güneş enerjisi santrali (GES) kurmak istediklerini açıkladı.
 
Rize Valisi İhsan Selim Baydaş, Rize İl Özel İdaresi'nin Mart ayı olağan toplantısına katıldı. Vali Baydaş, toplantıda, Rize İl Özel İdaresi'nin Milli Emlak ile takas karşılığında Gümüşhane'de 62 dönümlük arazi aldığını açıkladı. Vali Baydaş, bu arazi üzerinde Gümüşhane Özel İdaresi ile ortaklaşa Güneş Enerjisi Santrali (GES) kurmayı planladıklarını söyledi. GES projesinin tamamlanması ile Rize İl Özel İdaresi'nin elektrik tüketiminin bedava hale geleceğini ve bütçeden elektriğe ayrılan paranın sıfırlanacağını belirtti. Vali Baydaş, bu projenin Rize'ye ek gelir sağlayacağını da vurguladı.
 
Vali Baydaş, konuşmasında yerel seçimler öncesinde mevcut il genel meclis üyeleriyle son defa bir araya geldiklerini de hatırlattı. 5 yıllık süre boyunca yapmış oldukları çalışmalardan dolayı meclis üyelerine teşekkür etti. 2019 yılından bu yana vefat eden iki meclis üyesini de rahmetle anarak mekanlarının cennet olmasını diledi.
 
 
Gelecek adına gerçekleştirilen; özel idare makine parkının gençleştirilmesi, Gümüşhane’de kurulacak GES, sokak hayvanlarıyla ilgili yapılan çalışmalar, okul spor kulüpleri ve kış turizmiyle ilgili değerlendirmelerde bulunan Vali Baydaş, şunları kaydetti: “Özel İdarenin geleceği adına önemli gördüğüm noktalardan bir tanesi iş makinesi parkının gençleştirmesidir. Araç satışları yapıyoruz. O satışlardan elde ettiğimiz gelirle iş makine parkımızı yeniliyoruz. Bunu sürdüreceğiz.
 
Gümüşhane’de bir arazi aldık, 62 dönümlük bir arazi. İl Özel İdaremizin mülkleri üstünde bir takım resmi yapılar var. Milli Emlakla takasa girdik. Gümüşhane’de 62 dönümlük bir yeri mülklerimizin bir kısmına mahsuben bize verdiler. Orada Gümüşhane Özel İdaresiyle ortak bir şekilde GES kurmak istiyoruz. Biz bütün elektrik tüketimimizi bedavaya getirmiş olacağız. Bütçemizden elektriğe harcadığımız parayı sıfırlayacağız ve bir o kadar da gelir elde edeceğiz.
 
Sokak hayvanlarıyla ilgili bir meclis kararı aldınız. Sokak hayvanları bütün Türkiye’nin problemi, burada insani olan yöntemlerle bunun kontrol altına alınmasına zemin hazırlayacağız. Kısırlaştırma, aşılama ve kontrol. Bu bütün il geneli yapılamadığı sürece başarıya ulaşmaz.
 
İlimizdeki bütün ortaokul ve liselerde 145 spor kulübü kurduk ve hepsi aktif hale geldi. Burada esas amacımız her bir öğrencimizin bir spor branşıyla uğraşmasıdır. Bunun temelindeki neden ise çocuklarımızı hayattan çeken her türlü bağımlılıkla mücadele etmektir. Bunun temel anahtarı da spordur. Bu yüzden her çocuğumuzu sporla buluşturacağız. Bu manada ilerliyoruz ve güzel de sonuçlar alıyoruz. Bir spor branşıyla ilgilenen öğrenci sayısını 3 katına çıkaracağız. Şu anda 2 kata yaklaşmış durumdayız, dönem bittiğinde 3 katına çıkarmış olacağız.
 
İlimizin turizm sezonu 3-4 ayı kapsıyor. Bizim ölü sezonu canlandırmamız lazım. Onun için de kış sporlarına yönelmemiz lazım, bu noktada attığımız adımlar var. Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Osman Aşkın Bak'a teşekkür ediyorum. Bakanlığımızın imkanlarını şehrimize aktarmak için çalışmalar yapıyoruz. Bütün spor branşları burada gelip ulusal ve uluslararası organizasyonlar yapacak. Özellikle kış sporlarıyla ilgili belirlediğimiz alanlarda çok güzel çalışmalar yapıyor. İlimizin kış sporlarıyla ilgili çok canlı bir yer olduğunu göreceğiz.”

  • Rize için güzel projeler yapılıyor

  • Rize için güzel projeler yapılıyor

  • Rize için güzel projeler yapılıyor

  • Rize için güzel projeler yapılıyor

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.