Sosyal Medya

DÜNYA

Gürcistan'dan tarihi karar: LGBT propagandaları yasaklanacak

Gürcistan Parlamentosu, eşcinsel ilişkiler ve cinsiyet değiştirme ameliyatlarının propagandasını yasaklayan geniş kapsamlı bir yasa tasarısını onayladı.

Gürcistan Parlamentosu, "eşcinsel ilişkilerin propagandasının" ve "cinsiyet değiştirme ameliyatlarının" yasaklanmasını içeren kapsamlı kısıtlamaları öngören bir dizi yasa tasarısını oyladı.
 
LGBT Kısıtlamaları Geliyor
 
İktidardaki Gürcü Hayali Partisi tarafından önerilen ve LGBT bayrağının kamusal alanda sergilenmesini de yasaklayacak olan tasarılar, milletvekillerinin çoğunluğu tarafından kabul edildi.
 
Tasarılar, eşcinsel bireylerin evlat edinmesini engelleyecek ve kimlik belgelerinde cinsiyet değişikliğine izin vermeyecek. Ayrıca, eşcinsel evlilikleri teşvik eden kamuya açık mitingler, yürüyüşler ve çeşitli toplantılar yasaklanacak.
 
Eğitim sisteminde "LGBT propagandasına" izin verilmeyecek ve yayıncıların eşcinsel ilişkileri içeren mahrem sahneleri göstermesi yasaklanacak.
 
Tasarıların Onaylanmasına 2 Adım Kaldı
 
Tasarıların yasalaşması için iki okumadan daha geçmesi gerekiyor. Gürcistan Parlamento Başkanı Shalva Papuashvili, yasa tasarılarının ikinci ve üçüncü okumalarının 26 Ekim'de yapılması planlanan genel seçimlerden hemen önce oylanacağını belirtti. Papuashvili, "Tasarılar, geleneksel ilişkileri değiştiren LGBT propagandasını kontrol altına almak için gerekli" ifadelerini kullandı.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.