Sosyal Medya

HAYAT

Devamını oku...

Eşimle 6 yıllık evliyiz. 2 yavrumuz var. Aramızda belli bir problem yoktu. Sadece soğukluk vardı. Yıllardır eşimin sevgisini hiç hissedemedim. Ben onu çok seviyordum ama karşılık bulamıyordum. Çok uğraştım ama bir türlü düzelmedi.
 
Bir gün eşim artık boşanmak istediğini söyledi. “Neden diye sordum. Sorun ne? Beğenmediğin yanım nedir? Bilmek istiyorum” “Bilmiyorum” dedi. “İçimde anlam veremediğim bir soğukluk var sanki. Isınamıyorum bir türlü” Tamam dedim ve o gün boşanmaya karar verdik. Sonra düşününce bunun şeytandan olabileceği aklıma geldi.
 
Allah Rasulü (Sallallâhu aleyhi ve sellem) Bakara suresi okunan eve şeytanın giremeyeceğini haber vermişti.
 
‘Evlerinizi kabirlere çevirmeyiniz! Muhakkak şeytan, içinde Bakara Suresi okunan evden kaçar!’ Müslim 780/212, Tirmizi 3036 Ertesi günden itibaren 3 gün boyunca Bakara suresini sesli olarak açıp dinledim ama eşime bir şey demedim. Bu arada boşanma sonrasını konuşmaya devam ediyoruz.
 
3. gün eşimi işe yolladım ve yine Bakara suresini açtım. Saat 11 gibi sure bitti. 12 civarı eşim aradı ve: “Akşam boşanma işini yeniden konuşalım” dedi. Akşam oldu. Yemeğimizi yedik. Eşim bana dedi ki; “Bugün bana bir şey oldu. Sanki karanlık bir kuyudaydım ve o kuyudan çıktım. Bir düğüm çözemediğim ve o düğüm çözüldü” Beni çok sevdiğini söyledi. Af diledi. Sanki o gitmiş yerine bambaşka biri gelmişti.”

1 Yorum

  1. EMMİ

    Kasım 12, 2017 Pazar 07:28

    TAMAMEN DOĞRU BEN HAYATIMDA ÇOK BADİRELER ATLATTIM EMEKLİ OLDUKTAN SONRA ESNAFLIĞA BAŞLADIM 5 YILDAN SONRA DOLANDIRILDIM TOPTANCIM TARAFINDAN VE EKMEĞE MUHTAÇ DURUMA DÜŞTÜM AMA BEN TEVEKKÜL ETTİM ALLAH VERDİ ALLAH ALDI DEDİM BEN HARAM YEMEDİM RÜYAMDA GÖRDÜĞÜM VAKIA SURESİNİ OKUDUM OKUMAYA DEVAM ETTİM İFLAS ETTİKTEN SONRA ÜÇ ÇOCUK OKUTTTUM İKİSİNİ EVERDİM HERKES BANA AMMA TORPİLİSİN NERDEN BULUYORSAN DEDİ ÇOCUKLARDAN 5 KURUŞ YARDIM GÖRMEDİM SAĞLIKLA KALIN RABBİNİZE İNANIN SİZ KAZANIRSINIZ ben bunları 1emekli maaşı ile yaptım allahın inayeti ile

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.