Sosyal Medya

HAYAT

Devamını oku...

Boğaz Kanseri Diye Gitti, Doktor O Gerçeği Açıkladı!

Boğaz Kanseri Diye Gitti, Doktor Korkunç Gerçeği Açıkladı! Aile Çaresiz kaldı. Sağlık önemli, bu yüzden çocuklarınızın ve kendi rahatsızlığınızı önemseyin, doğru ve iyi tetkik ettirin. Bu çocuğun yaşadığı buna iyi bir örnek olsa gerek.
 
27 yaşındaki kadın boğaz ağrısı ve öksürük şikayetiyle doktora gidince soğuk algınlığı teşhisi konuldu. Öksürüklerde genelde ilk akla gelen budur. Doktor soğuk algınlığı ilacı yazdı ve eve gönderip ilaçları alarak dinlenmesini istedi. Aile ilacı aldı ve doktorun tavsiyesine uydu!
 
Ama Gerçek, 6 ay sonra ortaya çıktı. Doktorun soğuk algınlığı diyerek eve gönderdiği çocuğun durumu her geçen gün kötüye gitmeye başladı. Yüzü ve boynu şişmeye başlayınca, aile durumdan endişelendi ve soluğu tekrar doktorun yanında aldı.
 
Ünlü bir yayınlanan bu habere göre kadın, boğaz ağrısı ve öksürük şikayetiyle doktora gidince doktoru soğuk algınlığı teşhisi koydu denildi. 6 boyunca aynı semptomlar devam edince doktora tekrar tahlil için gidildi. Bu defa yapılan tahlil sonucunda bambaşka bir şey ortaya çıktı!
 
6 boyunca aynı semptomlar devam edince sonunda 3. derece larenks kanseri teşhisi konuldu. Yedi hafta tedavi gördükten sonra kanser temizlenmesine rağmen 4 ay sonra geri döndü. Gırtlağı alınan 27 yaşındaki kadının boğazı şiş kaldı ve belki de hiç konuşamayacak. Peki bu olayda neler yaşandı!
 
Tedavi yapan doktorlar enfeksiyon yüzünden Heather’ın yatağa bağlı kaldığını ifade ettiler. Yüzündeki şişliği indirmek için şah damarına basınç uygulandı ancak damarları tekrar şişti. Genç kadın sürekli enfeksiyon kaptığı için cerrahlar müdahale edemiyor.
Hasta kadın Heather hastanedeki yatağından e mail yoluyla hissettilerini şu sözlerle anlattı: “Teşhis konulduğunda tek düşündüğüm oğlumdu. Hastalığı kaldıramayacağımı düşündüm ancak bütün duygularımı bir kenara koyup oğlum için mücadele ettim. Bana uygun bir gırtlak için dünyanın öbür ucuna gidebilirim.
 
Konuşabilenlere çok küçük bir şey gibi gelebilir ancak oğluma tekrar onu sevdiğimi söyleyebilirsem dünyalar benim olur.” Ailesi Kaliforniya’da gırtlak naklini gerçekleştirebilecek bir doktor buldu. Ancak bütün bu süreç çok pahalı olacağı için yardımları bekliyorlar.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.