Sosyal Medya

HAYAT

Gözaltına aldığı gazeteciyle nişanlandı

Antalya'da Uzman Çavuş olarak görev yapan Yaşar Çam, 1 yıl önce gözaltına aldığı gazeteci Tuğçe Saraç ile nişanlandı. Genç çiftin tanışmasına '16 saatlik gözaltı süresi' etkili oldu.

Antalya'da Türk filmi senaryosunu anımsatan bir tanışma hikayesi yaşandı. Antalya'da görev yapan Uzman Çavuş Yaşar Çam, bir davada ifade vermediği gerekçesiyle gözaltına aldığı gazeteci Tuğçe Saraç'la nişanlandı.

16 SAATLİK GÖZALTI SÜRESİNDE TANIŞTILAR

Kendisini gözaltına alan Uzman Çavuş Yaşar Çam'ın da kendisi gibi Çorumlu olduğunu öğrenen Tuğçe Saraç, asker ile bir süre sohbet etti. Yaklaşık 16 saat sonra jandarma karakolundaki işlemleri tamamlanan Tuğçe Saraç, Uzman Çavuş Yaşar Çam ile görüşmeye devam etti. 1 ay sonra sevgili olan ikili, ailelerin de tanışması ardından evlenmeye karar verdi. 

EVLİLİK GELECEK SENE

Geçen cumartesi akşamı nişanlandıklarını belirten Tuğçe Saraç, şöyle dedi: "Daha önce gittiğim bir haberde saldırıya uğradım. Bana saldıran kişiden şikayetçi oldum. Dava devam ederken ifade vermem için mahkeme tarafından tebligat çıkarılmış. Ancak adres değişikliğinden dolayı tebligat bana ulaşmadı. Mahkeme de görüldüğüm yerde gözaltına alınıp, ifademin alınması kararını vermiş. Bundan dolayı da jandarmanın yol kontrolüne takıldım. Bu sayede nişanlımla tanıştım." Tuğçe Saraç, gelecek yaz evlenmeyi planladıklarını ekledi. Antalya'da süren bir davada ifade vermediği gerekçesiyle jandarma karakoluna götürülen gazeteci 25 yaşındaki Tuğçe Saraç, kendisini gözaltına alan 26 yaşındaki Uzman Çavuş Yaşar Çam ile 1 yıl sonra nişanlandı.

İFADE VERMEDİĞİ BİR DAVA İÇİN GÖZALTINA ALINDI

Geçen yıl 23 Ekim'de Antalya Gazeteciler Cemiyeti'nin düzenlediği geziden dönen ve içerisinde çok sayıda gazetecinin bulunduğu otobüs, Manavgat çıkışında yol kontrolü yapan jandarma tarafından durduruldu. Kimlik kontrolleri yapılan gazetecilerden Tuğçe Saraç, daha önce mahkemeye intikal eden bir konu nedeniyle ifade vermediği gerekçesiyle otobüsten indirilerek Manavgat Jandarma Karakolu'na götürüldü.  

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.