Sosyal Medya

EĞİTİM

Hangi illerde okullar tatil?

Kar yağışı yurtta etkisini göstermeye başladı. Yurdun bazı kesimlerinde yoğun ve etkili kar yağışı eğitimi de olumsuz etkiledi. Bugün bazı il ve ilçelerde okullar bir gün süreyle tatil edildi. İşte 7 Aralık Perşembe günü okulların tatil olduğu iller...

AĞRI'DA EĞİTİME KAR ENGELİ
 
Ağrı merkez ile Hamur, Taşlıçay ve Diyadin ilçelerinde,  köy okulları, taşımalı eğitim kapsamındaki ilkokul ve ortaokullar ile liseler  bugün için tatil edildi. 
 
Ağrı Valisi Süleyman Elban, yoğun  kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle merkez ilçenin yanı sıra Hamur,   Taşlıçay ve Diyadin'de köy okulları, taşımalı eğitim kapsamındaki ilkokul ve  ortaokullarla liselerde bir gün eğitim öğretime ara verildiğini söyledi.
 
Vali Elban, il merkezi, Hamur, Taşlıçay ve Diyadin ilçe merkezleri ile  Patnos, Tutak, Eleşkirt ve Doğubayazıt ilçelerinin tamamında diğer tüm okullarda  eğitime öğretime devam edileceğini sözlerine ekledi.
 
BİTLİS'TE OKULLAR TATİL
 
Bitlis'te yoğun kar yağışından dolayı taşımalı eğitim  kapsamındaki okullarda eğitime bir gün ara verilmesi kararlaştırıldı. 
 
Valilikten yapılan açıklamada, Bitlis merkezde taşımalı eğitim  kapsamındaki okulların, yoğun kar yağışı nedeniyle bugün tatil edildiği  bildirildi.
 
Açıklamada, olumsuz hava koşulları nedeniyle kamuda çalışan engelli ve  hamilelerin de bir gün idari izinli sayılacağı duyuruldu.
 
NEVŞEHİR'DE EĞİTİME KAR ENGELİ
 
Nevşehir'de, taşımalı eğitim kapsamındaki okullarda  eğitime ara verildiği bildirildi. 
 
Nevşehir Valiliğinden yapılan açıklamada, kar yağışı ve yollardaki  buzlanma nedeniyle il genelinde taşımalı eğitim kapsamındaki okulların, 7 Aralık  Perşembe tatil edildiği belirtildi. 
 
SİİRT PERVARİ'DE TATİL
 
Siirt'in Pervari ilçesinde kar yağışı dolayısıyla okullar  bugün tatil edildi. 
 
Kaymakamlıktan yapılan açıklamada, etkili olan kar yağışı nedeniyle  ilçe merkezi ve bağlı köylerdeki okullarda eğitime 1 gün ara verildiği  belirtildi.
 
Kar yağışının devam ettiği ilçe merkezinde kar kalınlığı 20  santimetreye, yüksek kesimlerde ise 30 santimetreye ulaştı.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.