Sosyal Medya

GÜNDEM

Hava durumu şok etti! Isı 16 derece iniyor kar ve soğuk...

TÜRKİYE’de mevsim normalleri üzerinde seyreden hava sıcaklığında yarın şok bir düşüş olacak. Meteorolojinin yayınladığı hava durumu uyarısına göre sıcaklık düşüşü 16 derece civarında olacak. Balkanlar üzerinden gelen soğuk hava dalgası ısıyı mevsim normallerinin de altına indirecek. Meteoroloji 04.12.2017 Pazartesi gününden itibaren kuzeybatı kesimlerinden başlayacak soğuk hava dalgasının tüm yurdu etkileyeceğini duyurdu. Soğuklarla birlikte yağışlar bastıracak ve kuzey, iç ve doğu bölgelerinde kar yağışı başlayacak.
 
İSTANBUL HAVA DURUMU : İstanbul hava durumu tahmininde aşırı soğuk uyarısı var. Hava sıcaklığı mevsim normallerinin üzerinde seyrediyordu. İstanbul’da yarın ısı 8-16 derece arasında düşecek ve mevsim normallerinin de altına inecek. İstanbul’da bugün genellikle yağmur şeklinde görülen yağışın Salı gecesi ve Çarşamba günü kentin kuzey ve doğu kesimlerinde karla karışık yağmura çevirmesi bekleniyor. İstanbul’un yüksek yerlerinde de kar yağışı etkili olacak.
 
ANKARA HAVA DURUMU : Ankara hava durumu tahmininde de soğuk hava ve kar uyarısı var. Ankara’da bu akşam (Pazartesi ) saatlerinde yağmur olarak başlayacak yağışın Salı akşamı soğumayla birlikte karla karışık yağmura döneceği bildirildi. Ankara’da çarşamba günü ise aralıklı hafif kar yağışı devam edecek.
 
KAR GELİYOR BU İLLER DİKKAT! : Meteorolojinin 5 günlük hava durumu raporuna göre 5.12.2017 salı günü kar yağışı bir çok ilde etkili olacak. Bolu , Karabük ve Kastamonu illerinde çok yoğun kar yağışı beklenirken, çarşamba günü ise Sakarya, Kocaeli, Bursa, Kayseri, Yozgat, Nevşehir, Bingöl ve Muş başta olmak üzere iç ve doğu kesimlerde kar görülecek. İşte gün gün haftanın hava durumu tahmini;
 
05.12.2017 SALI GÜNÜ HAVA DURUMU: Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara’nın güney ve doğusu, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz Bölgesi ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun batısının yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağmur ve sağanak olarak başlayacak yağışların, Marmara’nın doğusu, Batı ve Orta Karadeniz’in iç kesimleri, İç Ege, ve İç Anadolu’nun kuzeyinde karlar karışık yağmur ve kar yağışına dönmesi bekleniyor.
 
06.12.2017 Çarşamba günü hava durumu : Ülkemiz genelinin çok bulutlu, Marmara’nın doğusu, İç Ege, Göller yöresi, Doğu Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, Doğu Akdeniz ile Güneydoğu Anadolu’da yağmur ve sağanak, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.
 
07.12.2017 Perşembe günü hava durumu : Ülkemizin kuzey, iç ve doğu kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Karadeniz, İç Anadolu’nun kuzeydoğusu, Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusu ile Güneydoğu Anadolu’nun doğusunun yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Güneydoğu Anadolu bölgesinde yağmur ve sağanak, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.
 
08.12.2017 cuma günü hava durumu : Soğuk ve yağışlı sistemin 08.12.2017 Cuma günü yurdumuzu terk etmesi bekleniyor. Ülkemizde beklenen soğuk hava dalgasıyla birlikte kuzey, iç ve doğu kesimlerde beklenen kar yağışlarının oluşturabileceği olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması, meteorolojik uyarı ve raporların dikkatle takip edilmesi önem arz etmektedir.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.