Sosyal Medya

KADIN

Hükümetten eylem planı! Ağır yaptırımlar geliyor

Hükümet, kadına yönelik şiddetin önlenmesi ve toplumsal cinsiyet eşitliğinin geliştirilmesi için önemli adımlar atacak.

O çalışmalardan bazıları şöyle:
 
-Vatandaşlara yerel düzeyde toplumsal cinsiyet eğitimleri verilecek ve bu eğitimlere erkek ve kadınların katılımları sağlanacak.
 
-Milli Eğitim Bakanlığı müfredatında değişiklik yapılarak ilk, orta, lise müfredatına toplumsal cinsiyet eşitliği, insan hakları, kadın-erkek eşitliği, şiddetin önlenmesi içerikli zorunlu dersler eklenecek.
 
-Kız çocuklarının ve kadınların okullaşma oranının artırılması için ülke çapında ailelere ekonomik ve sosyal destek sağlanmasıyla birlikte çocukların eğitim hakkından mahrum kalmasına yol açan çocuk evliliklerinin önlenmesi ile kız çocuklarını okula göndermeyenlere yönelik etkili ve caydırıcı cezai yaptırımlar uygulanacak.
 
-Kreş, hasta, engelli ve yaşlı bakım hizmetlerinin profesyonelce sunulacağı bakım ve rehabilitasyon merkezleri yaygınlaştırılacak.
 
- Hem kadın istihdamının artırılması hem de ailenin korunması açısından kamuda çalışma saatleri düzenlenecek.
 
-Kamu Denetçiliği Kurumu tarafından takibi yapılacak Toplumsal Cinsiyet Eşitliğinin İzlenmesi Projesi ile il il cinsiyet eşitliği haritası çıkarılacak.
 
KAYNAK:SABAH

2 Yorum

  1. potomyalı

    Mart 13, 2018 Salı 13:25

    hadım işini saçma buluyorum adam gelecek kıza kadına cocuga ığrenclık yapacak bu kısılerın hayatı karardıktan sonra hadım etsen ne etmesen ne cocuk bu cocuk bır cocuga boyle ıgrenc bır yaklasımın bedelı hadım degıl idamdır her suca bır kılıf bulunuyor artı su denetımlı serbestlık cıktıktan sonra suc işleme oranı arttı el ınsaf 550 mıllet vekı utanmıyormusunu dogru sız rahatsınız ailenız devletin polisi tarafından veya ozel korumalarla korunuyor olan halka oluyor ben DEVLETIN BASINDEKILERI VE TBMM GOREV YAPAN MILLETVEKILLERI ADALETIN BASINDAKILERI BU KONUDA SUCLU BULUYORUM GORUYORUM COCUKLARIMIZA YAPILAN KADINLARIMIZA YAPILAN BU İĞRENCLIGIN BEDELI İDAMDIR CIKARTIN ARTIK BIRAKIN hadım işini denetımlı serbestlık yasasını kaldırın idamı getırın bakın bakalım bu ahlaksızlar bunu bırdaha yapabılıyormu

  2. HİLMİ KANBER

    Mart 09, 2018 Cuma 10:41

    insan hakları var kadın hakları var hayvan hakları var çocuk hakları var çevre ve orman yeşillik hakları var mahküm süçlü hakları var amma velakin erkek hakları yok madur hakları yok.sahıden bunlar hangı kastagoruye giriyon ne biçim yaratıklarki hiç hakları olamıyor.kadınlarımıza kadınlık görevlerını kocalarına karşı sorumluluklarını kim anlatacak bu iş nasılş olacak bunları kadınların beyinlerıne kim yerleştırecek. kadınlarımız lütfen bana saldırmayınız çünkü sözüm meclisten dışarı...ADMIN BEY LÜTFEN BUNU YAYINLAYABİLİRMİSİNİZ

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.