Sosyal Medya

GÜNDEM

İran PKK'yı vurunca ABD harekete geçti!

Suriye'nin doğusunda ABD ve müttefiği PYD/PKK ile İran güçleri arasında enerji sahaları üzerinde mücadele devam ediyor. İran güçleri, enerji zengini Deyrizor'da PYD/PKK'nın işgalindeki Koniko gaz sahasını ele geçirmek için saldırıyor.

Suriye'de Beşar Esad rejimi saflarında çatışan İran güçleri, Deyrizor'da terör örgütü PYD/PKK'nın işgalindeki enerji sahalarına ilerleme çabalarını sürdürüyor. PYD/PKK İran güçlerine sert biçimde karşılık verirken, ABD de hava saldırısı düzenledi.
 
Geçen hafta İran güçleri, enerji zengini Deyrizor'da PYD/PKK'nın işgalindeki petrol ve gaz sahalarını ele geçirmek için saldırı düzenlemiş, ABD yoğun bombardımanla karşılık vermişti.
 
İRAN GÜÇLERİ SALDIRIYOR
 
Deyrizor'daki AA muhabirlerinden alınan bilgiye göre, İran güçleri ve PYD/PKK arasındaki çatışmalar devam ediyor. İran güçleri, Koniko gaz sahasının çevresine füze ve topçu saldırıları düzenliyor. PYD/PKK da sert biçimde karşılık veriyor.
 
Örgüt, İran güçlerinin bulunduğu Deyrizor'un kuzeyinde Haşşam Mırat ve Salihiya beldelerini vurdu.
 
ABD UÇAKLARI KALKTI
 
Dün gece geç saatlerde ABD savaş uçakları da Haşşam beldesine saldırı düzenledi. 
Bu arada dün gece ABD askerlerinin, İran güçlerinin muhtemel saldırısını önlemek için Koniko gaz fabrikasında konuşlandığı öğrenildi.

1 Yorum

  1. hamza

    Şubat 15, 2018 Perşembe 17:30

    YA ŞU AMERIKAYI ISRAILI INGILTEREYI IYI BİRŞEKİLDE BİRISI VURSA BİR KOYUN KURBAN KESECEM

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.