Sosyal Medya

MAGAZİN

İsmail Türüt'ten Kadir İnanır'a çok sert çıkış!

Karadeniz müziği denilince akla gelen ilk isimlerden olan İsmail Türüt, konuk olduğu programda, usta sanatçı Kadir İnanır hakkında sert ifadeler kullandı.

Beyaz TV'de 8 Ekim Pazar günü yayınlanan "Uyan Türkiyem" programına konuk olan İsmail Türüt, 68 yaşındaki Yeşilçam efsanesi Kadir İnanır hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

"ABDULLAH ÖCALAN BÖLÜCÜDÜR"

İsmail Türüt, Kadir İnanır'ın terörist başı Abdullah Öcalan için söylediği 'kendi halkının lideri' sözlerine çok sert tepki gösterdi. Bu cümlelerin bir karadeniz delikanlısının ağzına yakışmayacak cümleler olduğunu belirten Türüt, " Abdullah Öcalan bölücüdür, katildir, Türk'ün de düşmanıdır, Kürt'ün de düşmanıdır bu vatanın kanını emen bir müptezeldir" dedi.

yesilcam-efsanesini-bombaladi-olurse-cenazesine_10111752_23

Kadir İnanır’a "Bu millet seni baş tacı etmiş, yazıklar olsun" sözleriyle tepki gösteren Türüt, "Eskiden hukukumuz vardı, şimdi yok tabii. Beni dinler, severdi. Bir Karadeniz delikanlısının ağzına yakışmayacak sözler söyledi. Burada ayrılırız biz. Ben bu adamın cenazesine bile gitmem" dedi.

Ünlü türkücü, "Benim çizgim bellidir. Ne arkadaşlık ederim, ne dostluk ederim. Bu tip insanların cenazesine de gitmem. Şok oldum, hiç yakıştıramadım. Bir Karadenizli olarak üzüldüm" şeklinde konuştu.

1 Yorum

  1. Dursun Ali

    Ekim 15, 2017 Pazar 00:25

    Sayin Erdogan bolucu, katil, Turk dusmani Apoya "Sayin Ocalan" dediginde ya da Kurtlerin temsilcisi olarak karsini alip masaya oturdugunda da ayni seyleri hissedip dile getirmis miydin?

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.