Sosyal Medya

EKONOMİ

Mehmet Aydın'ı kurtaran Arjantinli kilit isim kim?

Türkiye'de son dönemde yaptığı vurgunla gündemden düşmeyen Çiftlik Bank'ın firari CEO'su Mehmet Aydın ile ilgili her gün önemli gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Son olarak Mehmet Aydın'ın Arjantin ve Uruguay'daki bağlantılarını kimlerin üzerinden kurduğu ortaya çıktı.

Arjantin vatandaşı olduğu öğrenilen Frederico Bottini, Mehmet Aydın'ın Arjantin ve Uruguay'daki ‘eli-kolu' konumunda olduğu öğrenildi.

Çiftlik Bank olayı kapsamında binlerce kişinin milyonlarca lira dolandırılmasına ilişkin soruşturma devam ederken her gün yeni bir detay ortaya çıkmaya devam ediyor.
 
Milliyet'ten Musa Kesler'in haberine göre soruşturmanın odağındaki Mehmet Aydın'ın uluslararası bağlantıları ise soruşturmanın kilit noktalarından birini oluşturuyor. Dünya çapında Kırmızı Bülten ile aranan Mehmet Aydın'ın Uruguay ve Arjantin'deki bağlantılarını sağlayan önemli bir isme ulaştı.
 
ARJANTİNLİ FREDERİCO
Frederico Bottini... Arjantin vatandaşı olan Bottini, Mehmet Aydın'ın Arjantin ve Uruguay'daki ‘eli-kolu' konumunda. Milliyet.com.tr'nin ulaştığı bilgilere göre Bottini, hem tercümanlık yapıyor hem de bürokratik işlemleri takip ediyordu. Banka para işlemleri dahil birçok önemli işi Mehmet Aydın adına yürüten Bottini, Aydın'ın Uruguay'daki Türk bağlantısı olan Osman Naim Kaya tarafından ayarlanmış. Mehmet Aydın'ın ekibiyle birlikte 5.5 ay boyunca Arjantin ve Uruguay'da olduğu dönemde 3 bin dolar maaşla ekibe dahil olan Bottini daha sonra da Mehmet Aydın için çalışmaya devam etmiş.
 
BUENOS AİRES'TEKİ KİRALIK EV
Bottini, Mehmet Aydın'ın Arjantin'in başkenti Buenos Aires'in en lüks bölgelerinden Puerto Madero'daki evini de kiralamasına da yardım eden kişi... Bottini'yi Mehmet Aydın ile buluşturan Osman Naim Kaya ise geçtiğimiz hafta tutuklanmıştı.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.