Sosyal Medya

MEDYA

O Ses Türkiye'de jürilerin ırkçılık kavgası!

Hürriyet gazetesi yazarı Cengiz Semercioğlu, bugünkü köşesine "O Ses Türkiye" ile ilgili bomba bir iddiayı taşıdı. Hürriyet yazarı Cengiz Semercioğlu'nun, "Yıldız Tilbe: Türk olduğunu bilseydim dönerdim..." başlıklı yazısı şöyle:

Hürriyet yazarı Cengiz Semercioğlu'nun, "Yıldız Tilbe: Türk olduğunu bilseydim dönerdim..." başlıklı yazısı şöyle:

O Ses Türkiye'de skandal tartışma çekimler iptal edildi program bitiyor mu?

"ALLAH HİTLER'DEN RAZI OLSUN"

"Yıldız Tilbe, İsrail’le kriz yaşandığı dönemde attığı “Allah Hitler’den razı olsun” tweeti nedeniyle çok eleştirilmişti. Yaptığı ırkçılığa gösterilen tepki sonrasında Turkcell reklamı bile iptal edilmişti. Anlaşılan Yıldız, bu ırkçılık sınavını geçemeyecek. Şimdi O Ses Türkiye jürisine girdi ve daha ikinci haftada Gökhan'la ilk ciddi tartışmasını yaşadı. Önceki gün yapılan çekimlerde, muhtemelen ekranda izleyemeyeceğiniz bu tartışmada neler yaşandığını anlatayım.

1814614_1_1507872708vZJFF

"TÜRK OLDUĞUNU BİLSEM DÖNERDİM"

Yarışmaya Balkan müziği söyleyen bir kadın katılmış, bütün jüri dönmüş bir tek Yıldız dönmemiş. Performansın sonunda da “Aaa sen Türkmüşsün... Ben seni yabancısın sandım. Türk olduğunu bilsem dönerdim” demiş. Bu söze Gökhan sinirlenmiş, “Bu yarışmaya yabancılar da geliyor, niye dönmezdin ki” diyerek Yıldız’a itiraz etmiş.

"BURASI O SES İNGİLTERE DEĞİL"

Diyorum ya Yıldız bu ırkçılık sınavını geçemeyecek diye, yaptığı hatanın farkında değil, ısrarcı olmuş. “Burası O Ses Türkiye, ben Türk arıyorum. Burası O Ses İngiltere değil, öyle olsaydı İngiliz arardım” demiş. Gökhan'ıtanırım, böyle ayrımcılıklar konusunda sessiz kalacak biri değildir. O da öyle yapmış, sesini yükseltmiş, “Sen o zaman Kürtlerin yarışmasına da itiraz edersin” falan deyince ortalık karışmış. Olaya Acun müdahale etmiş, sakin olun diye tarafları uyarmış, olay ikilinin mikrofon seslerinin kesilmesine kadar varmış. Sonunda bakmışlar olacak gibi değil, seyirciyi, yarışmacıları gönderip çekimi iptal etmişler.

1814614_0_1507872707dUINU

Gökhan’la Yıldız'ın arasındaki tartışma kuliste bile sürmüş. Yıldız Tilbe geçen günkü bir bölümde de Azerbaycanlı bir Türk’ün konuşmasına takılarak, “Ben takımımıza güzel Türkçe konuşan arıyorum” demişti, Azeri Türkü’nün konuşmasını beğenmediğini belli etmişti. Yıldız Tilbe ya jüri koltuğuna oturduğu programın dünyada ve Türkiye’de önceki örneklerinden habersiz -ki hiçbir yerde yarışmacının diline, dinine, ırkına bakılmaz- ya kaba saba bir milliyetçilik peşinde koşuyor.

"YILDIZ TİLBE SAATLİ BİR BOMBA"

İlk günden beri Yıldız'ın O Ses koltuğunda uzun süreli oturabileceğine ihtimal vermiyordum, çalışma yoğunluğundan falan arıza çıkarmasını bekliyordum ama o bir kez daha ırkçılık konusunda sınıfta kaldı. Muhtemelen bu tartışmayı ekranda izleyemeyeceğiz ama Yıldız Tilbe televizyon programları için bir saatli bomba olduğunu bir kez daha kanıtladı."

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.