Sosyal Medya

DÜNYA

Pentagon: Trump'ın tweetlerini bize sormayın

ABD Başkanı Donald Trump'ın Suriye'yle ilgili tweetleri hakkında açıklama yapan Pentagon, "Bize değil, Beyaz Saray'a sorun" dedi.

ABD Başkanı Donald Trump'ın attığı füze tweetlerinin ardından Pentagon'dan da flaş bir açıklama geldi. Yapılan ilk açıklamada "Trump'ın attığı tweetleri bize değil Beyaz Saray'a sorun" ifadesi yer aldı. Pentagon ayrıca, tweetlerin 'muhtemel askeri operasyonlar konusunda' bir işaret içermediğini de vurguladı.
 
TWEET GERİLİMİ
Dünya Trump'ın açıklamalarını korkuyla izliyor! ABD Başkanı Donald Trump, Twitter'dan, 'Füzelerimiz geliyor, hazır ol Rusya' ifadesini kullandı. Trump, "Rusya Suriye'ye yönelik bütün füzeleri düşüreceği sözünü verdi. Hazır ol Rusya çünkü bu füzeler gelecek... Güzel, yeni ve akıllı füzeler!" cümlesine yer verdi. Rusya'dan gelen jet yanıt üzerine Trump ikinci bir tweet daha atarak dünyayı şaşırttı. Başbakan Binali Yıldırım, krize ilişkin açıklamasında, 'Sokak kavgasını bırakma zamanıdır' dedi. Son dakika gelişmesi olarak Pentagon'dan da flaş bir açıklama geldi
 
ABD'nin ve Rusya'nın karşılıklı açıklamalar Üçüncü Dünya Savaşı konusundaki endişelere neden oluyor. Suriye'deki çıkarları çelişen Amerika ve Rusya gerilimi Doğu Guta'daki kimyasal saldırı iddialarıyla zirveye tırmandı.
 
ANKARA'DAN İLK YORUM GELDİ
Başbakan Binali Yıldırım Amerika ve Rusya arasındaki gerilim için, "Benim daha iyi füzem var, yoksa senin daha iyi füzen var. Sokak kavgası gibi tweetle birbirlerini tehdit ediyorlar. Sokak kavgasını bırakma zamanıdır." ifadelerini kullandı.
 
Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ da, "Sorunlar askeri yöntemlerle çözülemez" dedi.
 
PENTAGON: BİZE DEĞİL, BEYAZ SARAY'A SORUN
ABD Savunma Bakanlığı'nın (Pentagon) yaptığı son dakika açıklamasında ise "Trump'ın attığı tweetleri bize değil Beyaz Saray'a sorun" ifadesi yer aldı. Pentagon, 'gelecekteki muhtemel askeri operasyonlar konusunda' bir yorum yapmayacağını duyurdu.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.