Sosyal Medya

RİZE

Rize'de sel felaketi sonrası dere yatağındaki bina boşaltıldı

Dün sel suları altında kalan Rize'de felakete sebep olacak bir gelişme yaşanmadı ancak dere yatağına yapılmış olan bir binanın görüntüsü korku verici.

Rize'de yaşanan sel felaketi sonrası Muradiye Belediye Başkanı Musa Sureyya Balcı sosyal medya hesabından "Allah'ım yardım et, batıyoruz" paylaşımı yapmıştı.
 
Bölgede halkına zor anlar yaşatan sel felaketinde neyse ki can kaybı yaşanmadı.
 
Rize'de sel felaketi sonrası dere yatağındaki bina boşaltıldı.
 
 
BİNALARIN DURUMU FELAKETE YOL AÇABİLİR
Ancak bölgeden gelen görüntülerde bazı binaların durumu korkuttu. Dere yatağına yapılmış, sağlam bir görüntü vermeyen binalar bir başka yağış sonrası felakete yol açabilir.
 
 
BİNA SAHİBİNİN SAVUNMASI: SORUN KÖPRÜDE
Sel sonrası boşaltılan kaçak olan 7 katlı binanın sahibi Mustafa Yazıcı, kendisini savundu. Yazıcı, "Güneşli havada geldiler, derede 2 teneke su varken ölçüm yapıp gittiler. 'Hazır köprü projesi' dediler, burada uyguladılar. Dere taştığı zaman köprünün altı tıkanıyor, sel basıyor. Bu köprü yapıldıktan sonra bu olaylar yaşanmaya başlandı. Dere üzerinde tarihi eser diye yatağı kapatan köprü yıkılmadı. Bunun neresi tarihi eser? Benim binamda bir sıkıntı yok. Dereye yapılan köprü benim evimi tehlikeye atıyor. Masa üzerinde yapılan projeyi gelip burada uyguluyorlar. Doğa da masa üzerinde yapılan projeyi bu hale getiriyor" dedi.
 
Rize'de sel felaketi sonrası dere yatağındaki bina boşaltıldı.
 
 
5 EV BOŞALTILDI
2 gündür etkisini sürdüren yağışlar dolayısıyla tedbir amacıyla 5 evin boşaltıldığı bilgisi verildi.
 
 
AFAD VE JANDARMA BÖLGEDE
Öte yandan AFAD ve jandarma ekipleri aralıkla yağışın devam ettiği bölgede inceleme çalışmalarını sürdürüyor. Ayrıca merkeze bağlı Taşlık köyünde heyelan riski bulunan bir evdeki yaşlı hasta, 112 ekiplerince alınarak hastaneye kaldırıldı.
 
 

4 Yorum

 1. mustafa seker

  Ağustos 04, 2018 Cumartesi 12:22

  ha gayret bıraz daha yesılı yok edın derelerı kurutun sonrasını da boyle gorun

 2. rizelli

  Ağustos 04, 2018 Cumartesi 09:49

  igenc bir goruntu! boyle katledilir guzel memleket. Bunlara musaade eden yerel yonetimlere ne demeli...

 3. Alican

  Ağustos 04, 2018 Cumartesi 00:49

  Dünya da pek eşine rastlanmayan inşaatlar. Bunlar daha önceden inşat,plan-pröje musadesi almıyorlarmı?.. Bu kadar başı boşluk olurmu?..demekki oluyormuş. Emeğe,maddı,manevi kayıplarada yazık. Amanha,bir daha olmasın.Geçmiş olsun. Almanya

 4. Metin Çorapçı

  Ağustos 03, 2018 Cuma 16:05

  Fotoğafta yeni köprunun arkasındaki eski kemer köprüye bakılırsa bina ve altındaki duvar derenin tam ortasında duruyor.Ayrıca dere kenarlarındaki duvar bazı yerde daha dar yapılmış. Yamalı bohçadan farkı yok. Şu anda bütün dereler bu vaziyette. İşler yarım yamalak. Devlet yetkilileri kibirle dolaşmasını, caka satmasını iyi biliyorlar da bu rezillikleri görmüyorlar mı? Bu gidişata kim dur diyecek Allah aşkına.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.